Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Kolejarze na pielgrzymkowym szlaku

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się rozważaniami Drogi Krzyżowej, a uroczystej eucharystii, z udziałem duszpasterzy kolejarzy, będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. W pielgrzymce będą również uczestniczyć liczne poczty sztandarowe, których przemarsz do bazyliki uświetni obecność orkiestry kolejowej.

Pielgrzymki do Lourdes i Częstochowy

Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach to niejedyne tego typu wydarzenie, które wspiera Fundacja Grupy PKP.

W dniach 10–15.09, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin do Lourdes. Inicjatywa ta sprzyja niwelowaniu różnic i barier społecznych. Wzmacnia także społeczną integrację, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia działań statutowych podejmowanych przez Fundację Grupy PKP.

Pielgrzymką, która corocznie gromadzi największą liczbę pątników, jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Od 1711 roku do Częstochowy wyrusza pochód z Warszawy. W tym roku miało to miejsce już po raz 311. Pod hasłem „Stworzył i posłał ich” 4 tys. uczestników skierowało się na szlak ku jasnogórskiemu sanktuarium. Także organizację tego wydarzenia wsparła Fundacja Grupy PKP.