Tabor Tramwaje

Kolejne praskie tramwaje T6A5 trafią do Brna

Praskie tramwaje trafią do Brna. Tamtejsze przedsiębiorstwo transportowe powiększy flotę swoich pojazdów o 20 tramwajów T6A5. Zakup pojazdów to koszt 7,8 mln koron – po 390 tys. koron za każdy tramwaj.

tramwaje T6A5 jeżdżą w Pradze, Brnie, Ostrawie, Koszycach i Bratysławie, a część z nich sprzedano do Kijowa, Charkowa i Sofii (Fot. ilustracyjne)

Pojazdy, które zasilą brneńską flotę produkowane były w latach 1995-97. Każdy z nich ma przebieg bliski miliona kilometrów. Transakcja zrealizowana zostanie do końca września.

Zakupione z czeskiej Pragi tramwaje mają obsługiwać brneńskie linie nr 2, 3, 5 i 12, na które cieszą się wysoką frekwencją podróżnych.

– W eksploatacji pojazdy te zastąpią tramwaje T3G – poinformowała rzecznik prasowa DPMB Hana Tomaštíková. – Praskie T6A5 są młodsze o 10-20 lat. Po niezbędnych modyfikacjach będzie je można bez przeszkód wykorzystać na wspomnianych liniach.

 

W ubiegłym roku DPMB nabyło z Pragi 10 podobnych tramwajów, z czego 2 na części zamienne. Pozostałe weszły w skład taboru spółki.

Praskie tramwaje wystawione zostały na licytację – minimalna kwota zakupu wynosiła 350 tys. koron za sztukę. Łącznie sprzedano 27 pojazdów.