Tramwaje

MPK Wrocław ogłasza przetarg na największą torową inwestycję w mieście

Fot. MPK Wrocław

Wrocławskie MPK szuka chętnych do remontu torowiska w ciągu ul. Olszewskiego na Biskupin. Będzie to największa inwestycja miejskiego przewoźnika w tym roku. Właśnie rozpisany został przetarg. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w listopadzie br. gotowe będzie zielone torowisko na Wielkiej Wyspie.

Torowisko to prawie 2 km trasy tramwajowej od byłej zajezdni Dąbie aż do pętli na Biskupinie. Łącznie wymienionych zostanie 3,6 km torów.

Nabór ofert trwać będzie miesiąc – do 7 lipca. Jeśli nie będzie odwołań, a oferty zmieszczą się w kryterium cenowym, prace powinny ruszyć dokładnie w połowie wakacji.

– Wyremontowane zostaną dwa tory w pasie zieleni oraz pętla na Biskupinie – opisuje rzecznik MPK Tomasz Sikora. Na razie Torowisko ułożone jest na podsypce, na podkładach drewnianych i betonowych. Nie ma odwodnienia, a jak wynika z technicznej ekspertyzy „stan infrastruktury jest zły i nie spełnia wymagań równości w planie i profilu”.

 

Prace remontowe obejmą wymianę torowiska wraz z jego konstrukcją. Rozsunięte zostaną też tory dla zachowania skrajni. Obecnie rozstaw ten wynosi 3,6-3,65 m. Po remoncie będzie on liczył 3,9 m.

Wymieniona zostanie również sieć trakcyjna, kable zasilające i słupy trakcyjne stalowe oraz betonowe. Tylko część wymienianych w ostatnich latach słupów rurowych zostanie odnowiona i wykorzystana ponownie.