global Inwestycje Wydarzenia

Nieczynna stacja kolejowa w Bristolu dostała nowe życie

Zamknięta w 1966 r. stacja otrzymała drugie życie. Na jej terenie – w Mangotsfield w Bristolu – przez 12 miesięcy będzie można zobaczyć prace lokalnych twórców. Przedsięwzięcie o nazwie Mangotsfield Folly ma na celu rozwijanie złożonej historii tego miejsca przy pomocy koncepcji artystycznych i architektonicznych.

Fot. Matt Buck / Wikimedia Commons
Fot. Matt Buck / Wikimedia Commons

Natura uchwycona w ścianach nieczynnej stacji w Mangotsfield

Wszystkie dzieła powstające w ramach programu Mangotsfield Folly mają być w zamyśle ekstrawaganckie i przedstawiające naturę w niecodzienny sposób. Opracowaniem tego kreatywnego projektu zajmują się architekci z zespołu Artel31 – pasjonaci środowiska i ekorozwoju.

– Chcemy, żeby mieszkańcy mieli wkład w bogatą historię tego miejsca – mówi architekt Rob Elkins, jeden z członków Artel31.

 

Lokalni artyści mogą wziąć udział w projekcie poprzez malowanie murali na ścianach dworca. Paul Fearnside i Alex Lucas, duet artystów z Bristolu tworzący Lucas Antics, przedstawili pierwszy mural.

Fotografia: Charles Emerson, bbc.com
Fotografia: Charles Emerson, bbc.com

– Zdecydowaliśmy się namalować mural, który skupia się na ukrytych światach. Dzieła ukazują owady, które mogą być postrzegane jako łobuzerskie, jak na przykład ślimaki – powiedział Fearnside, jeden z artystów. – Chcieliśmy pomyśleć o fantastycznym wszechświecie, w którym żyją różne insekty i o psotach, do których dochodzi, kiedy nie patrzymy – dodaje.