Wydarzenia

Niezwykła wystawa na Dworcu PKP Warszawa Centralna

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa Fundacji Dorastaj z Nami, którą podziwiać można do 30 września na Dworcu PKP Warszawa Centralna. Partnerem wydarzenia jest firma PZU oraz Fundacja Grupy PKP.

Fot. materiały prasowe

Uśmiechnięte dzieci w objęciach rodziców, czarno-białe fotografie, bijąca z obrazów miłość – tak w skrócie można opisać to, co widać. Każde zdjęcie jednak ma swoją historię i bolesną przeszłość. Uwiecznieni przez migawkę aparatu rodzice odeszli. Zginęli lub polegli. Rodzice, którzy służyli innym – byli strażakami, żołnierzami, policjantami czy ratownikami górskimi.

wystawa pokazuje, że za każdym mundurem stoi człowiek, który jest nie tylko policjantem czy strażakiem ale także ojcem, dziadkiem, bratem czy mężem.  Jego strata dotyka całej rodziny, ale szczególnie cierpią dzieci. Zależy nam, by takich tragedii było jak najmniej. Dlatego od lat PZU dba o bezpieczeństwo funkcjonariuszy na służbie pomagając w zakupach sprzętu dla służb mundurowych – powiedział Marcin Eckert, Członek Zarządu Grupy PZU.