Aktualności

Nowe tory, zmodernizowane dworce i przejazdy kolejowe – tak wyglądają prace przy Krajowym Programie Kolejowym

Blisko 1,4 tys. km zmodernizowanych torów, dziesiątki wyremontowanych obiektów dworcowych i przystanków, a także przejazdów kolejowych – to efekt prac PKP PLK w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Koszt całego projektu to prawie 76 mld zł.

Inwestycje realizowane w ramach KPK systematycznie poprawiają komfort podróży w ruchu aglomeracyjnym, regionalnym, dalekobieżnym, a także zmieniają transport towarowy.

– Naszym celem jest kolej bezpieczna, komfortowa i przewidywalna. Nasze wysiłki inwestycyjne są ukierunkowane na ten cel. Do 2023 r. zmodernizujemy w sumie 9 tys. km szlaków kolejowych. Inwestycje na sieci kolejowej to skrócenie czasu przejazdu i zwiększenie komfortu podróży – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

W ramach prac modernizacyjnych przywrócono przejazdy koleją w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. Skrócił się czas przejazdu z Głogowa, przez Legnicę i Lubin do Wrocławia do ok. 1 h 30 min.  Poprawiły się także połączenia międzyregionalne i międzynarodowe, m.in. do Krakowa, Szczecina, Berlina.