Pasażer

Nowe znaki ostrzegawcze i więcej patroli – PKP PLK zwiększa poziom bezpieczeństwa przy torach

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają poziom bezpieczeństwa w okolicy torów kolejowych. Zwiększona liczba patroli Straży Ochrony Kolei, kilkaset nowych tablic ostrzegawczych o zakazie przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych i kampania społeczna to tylko część z podjętych działań.

W okolicy torów kolejowych pojawiło się prawie 650 nowych tablic informacyjnych o zakazie przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych. Kilkadziesiąt znaków zakazu stanęło przy wiaduktach i mostach kolejowych. Obiekty kolejowe – mosty i wiadukty nie są skrótem.

– Przy zmniejszaniu ograniczeń związanych z koronawirusem, coraz więcej osób spaceruje obok terenów i obiektów kolejowych – informują PKP PLK. – Straż Ochrony Kolei częściej patroluje obiekty, które nierozważne osoby próbują traktować jako skróty. W przypadku gdy nadjedzie pociąg, pieszy nie ma szans na uniknięcie tragedii.

 

W okresie przedwakacyjnym kolejarze przypominają, że służbowe przejścia przez mosty i wiadukty kolejowe nie są bezpieczną drogą – można stracić zdrowie i życie. Z kolejowych obiektów korzystać może tylko przeszkolony personel. Przebywanie na terenie kolejowym osób nieuprawnionych i wchodzenie na obiekty kolejowe kończy się mandatem lub sprawą w sądzie.

W miastach i w terenie, gdzie stwierdzono próby przechodzenia przez tory kolejarze zwiększają zabezpieczenia oraz ustawiają nowe oznakowanie. Niestety często nieodpowiedzialne osoby niszczą zabezpieczenia oraz tablice. Ignorowane są nawet rowy odwadniające oraz ogrodzenia.

Czytaj dalej >