Wydarzenia

PKP PLK przekazały dzieciom materiały edukacyjne akcji “Bezpieczny przejazd”

Kredki, gry, kolorowanki i zeszyty edukacyjne kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” trafiły do dzieci, które przebywają w oddziałach dziecięcych i specjalistycznych szpitalach dziecięcych. Podarunek przekazały najmłodszym PKP Polskie Linie Kolejowe. Materiały uatrakcyjnią dzieciom pobyt w szpitalu i jednocześnie pozwolą im lepiej poznać zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

Materiały trafiły do małych pacjentów Łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki, do szpitali w Siedlcach, Białymstoku, Skarżysku Kamiennej oraz Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Kolejarze już planują kolejne akcje przekazania materiałów, ustalane są szczegóły bezpiecznego przekazania materiałów z następnymi placówkami medycznymi leczącymi najmłodszych.

– Nie tylko w czasie „szpitalnej nudy”, ale także podczas domowej „kwarantanny” można poprawić znajomość zasad bezpieczeństwa – przypominają twórcy kampanii. – Razem z Ambasadorkami Bezpieczeństwa zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy i skorzystania z aplikacji mobilnych oraz gier edukacyjnych, które można znaleźć na naszej stronie.

 

„Bezpieczny przejazd VR”, to aplikacja mobilna, która, przy użyciu gogli VR, pozwala uczyć się na wykreowanym w wirtualnej rzeczywistości przejeździe. Aplikacji można używać również korzystając z samego smartfona. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS.

„Bezpieczny Przejazd – Wyzwanie”, to niekończący się wyścig, podczas którego można  poznać różne kategorie przejazdów oraz wyrobić nawyk prawidłowego ich pokonania, niezależnie od kategorii. Świetna zabawa  dla wszystkich lubiących rywalizację, pobijanie rekordów i zdobywanie trofeów. Dostępna jest w wersji na Android oraz iOS.

Dla najmłodszych – Gra w znaki, Memory, Znajdź różnicę i Puzzle, czyli to co wszyscy lubimy najbardziej. I doskonała okazja dla rodziców, by sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i znajomość przepisów ruchu drogowego. Wszystkie gry są dostępne na www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci.

Dodaj komentarz