Wydarzenia

PKP PLK przekazały dzieciom materiały edukacyjne akcji “Bezpieczny przejazd”

Kredki, gry, kolorowanki i zeszyty edukacyjne kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” trafiły do dzieci, które przebywają w oddziałach dziecięcych i specjalistycznych szpitalach dziecięcych. Podarunek przekazały najmłodszym PKP Polskie Linie Kolejowe. Materiały uatrakcyjnią dzieciom pobyt w szpitalu i jednocześnie pozwolą im lepiej poznać zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

Materiały trafiły do małych pacjentów Łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki, do szpitali w Siedlcach, Białymstoku, Skarżysku Kamiennej oraz Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Kolejarze już planują kolejne akcje przekazania materiałów, ustalane są szczegóły bezpiecznego przekazania materiałów z następnymi placówkami medycznymi leczącymi najmłodszych.

– Nie tylko w czasie „szpitalnej nudy”, ale także podczas domowej „kwarantanny” można poprawić znajomość zasad bezpieczeństwa – przypominają twórcy kampanii. – Razem z Ambasadorkami Bezpieczeństwa zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy i skorzystania z aplikacji mobilnych oraz gier edukacyjnych, które można znaleźć na naszej stronie.

 

Czytaj dalej >