Tramwaje

Poczdam ogłosił przetarg na dostawę nowych tramwajów

Niemiecki Zarząd Transportu POTSDAM (ViP) ogłosił przetarg na dostawę do 15 nowych niskopodłogowych tramwajów LRV. Termin dostaw określono na rok 2024.

Fot. Kurt Rasmussen / CC

Przetarg rozpisany został na dostawę 10 jednokierunkowych, niskopodłogowych pojazdów z prawem opcji zakupu kolejnych 5 składów. Wewnątrz pojazdu zmieścić się ma 246 osób.

LRV muszą być kompatybilne z istniejącą obecnie w Poczdamie siecią o rozstawie szyn 1435 mm i zasilaniu 750 V DC. Jak czytamy w zamówieniu, pojazdy muszą mieć także 42 m długości oraz 2,3 m szerokości, minimalny promień łuku 19,5 m oraz zdolność do pracy na 6 proc. nachylenia terenu. Co więcej, LRV muszą być zbudowane ze stalowych karoserii, z maksymalnie 13 drzwiami, zapewnić pasażerom wysoki poziom komfortu, zwłaszcza podróżnym o ograniczonej możliwości poruszania się.

Kontrakt obejmie dostawę części zamiennych, a także konserwację i przeglądy w ramach 10-letniej umowy serwisowej z możliwością przedłużenia umowy o kolejne sześć lat przez ViP. Prace konserwacyjne będą wykonywane przez personel ViP pod nadzorem dostawcy LRV.

Źródło: railjournal.com

Dodaj komentarz