Inwestycje Polregio

POLREGIO otworzyło nowe zaplecze warsztatowo-magazynowe

Nowe centrum warsztatowo-magazynowe Zachodniopomorskiego Zakładu POLREGIO otwarte! Uroczystość odbyła się 18 czerwca. Obiekt w Kołobrzegu posłuży m.in. do obsługi najnowszych pojazdów kolejowych, w tym hybrydowych.

Fot. POLREGIO

Budowa nowego zaplecza warsztatowo-magazynowego rozpoczęła się w maju 2020 roku i mimo trudnych warunków związanych z pandemią została zakończona zgodnie z planem w ciągu 12 miesięcy.

Koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Obiekt umożliwia sprawną realizację procesu utrzymania nowoczesnego taboru kolejowego. W Kołobrzegu realizowany jest serwis i eksploatacja pojazdów spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Centralne położenie miasta umożliwia bliskie dotarcie do stacji obsługiwanych przez pociągi POLREGIO. Do głównych relacji zalicza się KołobrzegSzczecin Główny, Sławno – Darłowo, Koszalin – Mielno Koszalińskie, Szczecin Główny – Szczecinek.

Jest to drugi etap rozbudowy zaplecza technicznego spółki POLREGIO w województwie zachodniopomorskim, które ma na celu dostosowanie możliwości technicznych i technologicznych sekcji do obsługi nowoczesnych pasażerskich pojazdów kolejowych stanowiących własność Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W 2015 r. został zrealizowany I etap inwestycji o wartości 5 mln złotych na którą składała się budowa hali przeglądowo – naprawczej oraz rozbudowa istniejącej infrastruktury drogowej.

– Całość realizowanej inwestycji modernizacji zaplecza technicznego w Kołobrzegu o łącznej wartości 10 mln złotych umacnia pozycję spółki POLREGIO na rynku usług kolejowych. Intensywnie zajmujemy się dalszymi przedsięwzięciami, które podniosą komfort podróży pasażerom, a dla załogi spółki będą oznaczać możliwość wykonywania obowiązków na najnowocześniejszym taborze. Pracujemy obecnie nad programem wieloletniej inwestycji w nowy tabor i zaplecze techniczne – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

Dodaj komentarz