Polregio

POLREGIO utworzy Śląski Zakład!

POLREGO rozpoczęło działania prowadzące do utworzenia Śląskiego Zakładu Spółki. Jej siedziba mieścić się będzie w Częstochowie.

Zarząd POLREGIO sp. z o. o. powołał Pełnomocnika ds. Utworzenia Śląskiego Zakładu POLREGIO z siedzibą w Częstochowie. Działania te pozwolą na stworzenie nowych miejsc pracy w stabilnej i wiarygodnej Spółce prowadzącej ogólnopolską działalność.

– Rosnący potencjał Województwa Śląskiego w zakresie transportu kolejowego oraz nasza współpraca z Województwem Śląskim, oparta o umowę dziesięcioletnią, która jest pierwszą umową zawartą na tak długi okres czasu w historii Spółki, pozwalają nam na zwiększenie zaangażowania POLREGIO w organizację transportu kolejowego w regionie dla zapewnienia najwyższej jakości usług dla pasażerów. Nie boimy się dużych wyzwań i dotrzymujemy słowa w zakresie planów rozwoju Spółki, o których wielokrotnie wspominaliśmy. Pozytywnie zakończony proces restrukturyzacji pozwala nam na kolejne kroki w celu rozwoju z żelazną konsekwencją, w tym „aktywacji” naszych aktywów na terenie województwa śląskiego – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Pełnomocnikiem ds. Utworzenia Śląskiego Zakładu POLREGIO została Monika Boryczka, dotychczasowa Dyrektor Dolnośląskiego Zakładu POLREGIO. – Dziękuję za zaufanie Zarządu POLREGIO i powołanie mnie na Pełnomocnika ds. Utworzenia Śląskiego Zakładu. Cieszę się tym bardziej, że moje serce jest związane ze Śląskiem, gdzie mieszkam. Do moich pierwszych zadań będzie należała m.in. organizacja struktury nowego Zakładu i przygotowanie jego formalnego utworzenia – powiedziała Monika Boryczka.

POLREGIO, jako największy polski przewoźnik kolejowy już czwarty rok z rzędu wypracowuje dodatni wynik finansowy. Zysk netto w 2019 roku sięgnął 29,38 mln złotych. Natomiast skumulowany wynik finansowy spółki za lata 2016 – 2019 wyniósł 211,23 mln zł. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów POLREGIO zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 88 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26%. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Dodaj komentarz