Wydarzenia

Schował się w toalecie pociągu. W Polsce był nielegalnie

W trakcie kontroli biletów schował się w toalecie. Jego podejrzane zachowanie zaniepokoiło konduktora, który wezwał Straż Ochrony Kolei. Jak się okazało, pasażer narodowości japońskiej był w Polsce nielegalnie.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Funkcjonariusze SOK zatrzymali 43-letniego pasażera narodowości japońskiej.

W środę funkcjonariusze SOK interweniowali w pociągu relacji Przemyśl Główny – Szczecin Główny. Według relacji zgłaszającego incydent konduktora, w trakcie kontroli biletów jeden z pasażerów zamknął się w toalecie.

W trakcie podjętych czynności legitymowania funkcjonariusze SOK ustalili, że 43-letni mężczyzna pochodzi z Japonii. Mundurowi skontaktowali się z komendantem zmiany, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie, aby przeprowadzili kontrolę legalności Japończyka w Polsce.

– Po sprawdzeniu danych osobowych 43-latka w systemach informacyjnych Schengen okazało się, że obywatel Japonii od ponad pół roku nielegalnie przebywa nie tylko na terenie Polski, ale całej strefy Schengen – informuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy KG SOK. – Cudzoziemiec z Azji otrzyma teraz decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski oraz strefy Schengen z zakazem wjazdu na kilka lat. Dalsze czynności prowadzi Straż Granicza w Krakowie.

Dodaj komentarz