global Tramwaje Wydarzenia

Škoda ForCity Smart Bonn z nagrodą Red Dot Design Award

Tramwaj Škoda ForCity Smart Bonn wyróżniona została nagrodą Red Dot Design Award, w konkursie RDA: Product Design 2024. Jury doceniło przede wszystkim wyjątkową identyfikację wizualną i najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, projektowane specjalnie dla niemieckiego miasta.

Fot. Red Dot Design Award
Fot. Red Dot Design Award

– ForCity Smart Bonn oferuje komfort pasażerom o różnych potrzebach, dobrze wpasowując się w krajobraz miasta dzięki swojemu wyglądowi zewnętrznemu – uzasadniało swoją decyzję jury konkursu Red Dot Design.

 

Tramwaj ForCity Smart Bonn wpisuje się w historyczną atmosferę miasta. Škoda zadbała o to, by pojazd był nie tylko efektowny wizualnie, ale także komfortowy.

– Charakterystyczne kształtowanie światła na czarnej masce i tapicerowane drewniane siedziska, zaprojektowane z myślą o łatwej konserwacji i długowieczności, to tylko niektóre z jego wyróżniających się cech – opisują przedstawiciele Škoda. – Kabina maszynisty, opracowana we współpracy z lokalnymi motorniczymi, spełnia najwyższe standardy ergonomii i bezpieczeństwa.

Jak podkreśla Laurent Fromont, wiceprezes ds. taboru kolejowego i platform serwisowych w Škoda, każdy szczegół pojazdu poprawia wrażenia podróży – nie tylko pod kątem inżynierii,, ale także sposobu, w jaki wpisuje się w unikalną tożsamość niemieckiego Bonn.

– Wyróznienie jest dowodem na to, że odnieśliśmy sukces – komentuje Fromont.

 

Red Dot Design Award – nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen, w Niemczech. Uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i jury złożonym z uznanych ekspertów często nazywana jest nawet „Oscarem designu”[3].

Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum[4], w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz