global Tramwaje

Škoda Vagonka tworzy zakład w Ostrawie. Tam wyprodukuje tramwaje dla miasta

Jeszcze w tym roku Škoda Vagonka wyprodukuje pierwsze tramwaje w Ostrawie. Zmiana miejsca produkcji podyktowana jest zwiększeniem ilości pracy w fabryce.

Fot. DPO

Pierwsze tramwaje, które powstaną w zakładzie w Ostrawie, trafią do miejskiego przewoźnika – Dopravní podnik Ostrava (DPO). Jak podkreślił Martin Bednarz, dyrektor generalny i prezes zarządu Škoda Vagonka, “to piękna historia, że mieszkańcy Ostrawy jeździć będą tramwajami wyprodukowanymi we własnym mieście.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy zakład zostanie przeniesiony z Pilzna do Ostrawy, pewne jest jednak, że będzie to jeszcze w tym roku.

Ostrawski przewoźnik miejski zamówił od Škoda Transportation 40 tramwajów Škoda ForCity Smart. Wartość podpisanego kontraktu to 1,9 mln koron. Przetarg rozstrzygnięty został jeszcze w 2018 r. Jak podają czeskie media, produkcja pojazdów jest opóźniona. Pierwsze tramwaje na torach miały pojawić się jesienią 2020 r. 

Ostrawa będzie pierwszym miastem w kraju oraz w Europie Środkowej, w której kursować będzie tramwaj Škoda ForCity Smart. 

Tramwaje dla Ostrawy będą turkusowe, w pełni klimatyzowane, wyposażone w sieć WiFi, porty USB, folie antywandalowe oraz system monitoringu.

Źródło: DPO, zdopravy.cz

Dodaj komentarz