global Wydarzenia

SNTF inauguruje w Algierii kampanię społeczną dot. bezpieczeństwa na torach

Krajowe Przedsiębiorstwo Transportu Kolejowego (SNTF) rozpoczyna trzecią edycję kampanii społecznej, uświadamiającej obywatelom Algierii jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa w pobliżu przejazdów kolejowych, na dworcach i w pobliżu torów.

Algieria stawia na bezpieczeństwo na kolei. W Polsce podobna kampania prowadzona jest pod hasłem: Bezpieczny Przejazd – “Szlaban na ryzyko!”

Dzięki wielu akcjom, prowadzonym przez SNTF w ubiegłych latach, Algierczycy zaczynają uświadamiać sobie, jakie zagrożenia wynikają z braku przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w obszarze kolejowym.

Jak podkreślają SNTF, wzrost świadomości obywatelskiej zachęca spółkę do kontynuowania podobnych działań, poprawiających bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i torach.

Tegoroczna kampania, z uwagi na pandemię, przeprowadzona zostanie głownie w formie cyfrowej. Najistotniejsze informacje dot. bezpieczeństwa na kolei zamieszczone zostaną na oficjalnej stronie SNTF i CTFM (Maghrebian Rail Transport Committee www.ctfm-maghreb.org). Zgodnie z planem, szeroko zakrojone akcje informacyjne w terenie zaplanowane zostaną po poprawie sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie.

 – Nasza kampania przypomina o zasadach, których należy przestrzegać w obrębie terenów kolejowych – na dworcach, w pociągu, a także w pobliżu skrzyżowań kolejowo-drogowych – mówią przedstawiciele SNTF. – Bezpieczeństwo to nasz priorytet, ale bez uświadamiania pewnych zachowań obywatelom, nie jesteśmy sami zapewnić go w pełni. Wszyscy więc musimy być czujni.

 

Poniżej prezentujemy oryginalną ulotkę kampanijną SNTF:

Dodaj komentarz