Pasażer

Stacja w Lublińcu zyskała nowe windy. W pobliskich Kochcicach wkrótce powstanie przystanek

Fot. Rafal_Derbis / PKP PLK

W Lublińcu powstały nowe windy, w pobliskich Kochcicach wkrótce stanie nowy przystanek. Koszt realizowanych i planowanych przez PKP PLK prac to ponad 6 mln zł.

Na stacji w Lublińcu PKP PLK zakończyły prace przy budowie trzech wind, zlokalizowanych na peronach oraz od strony miasta. Inwestycja poprawiła komfort podróży na liniach: Katowice – Kluczbork, Częstochowa – Kluczbork i dalej do Wrocławia. Windy są przystosowane m.in. do korzystania przez osoby z rowerami. Dźwigi mają zamontowane informacje głosowe oraz informacje w alfabecie Braille’a. Wartość prac to 1,7 mln złotych.

Na stacji w Lublińcu przygotowywany jest również system informacji pasażerskiej. Nowe urządzenia ułatwią podróżowanie m.in. dzieciom i młodzieży dojeżdżającej do szkół w Lublińcu. Na terenie obiektu – na peronach i w przejściu podziemnym – pojawi się także monitoring.

Zakończenie prac o wartości ponad 2 mln zł zaplanowano w II kwartale 2020 roku.

To nie jedyne inwestycje prowadzone w tej części powiatu. W Kochcicach k. Lublińca, na linii kolejowej Kalety – Wrocław, powstanie nowy przystanek. Jego projekt jest już gotowy. W połowie roku rozpoczną się roboty. Do grudnia powinny być gotowe perony.

Wartość zadania to ok. 2,5 mln zł.

Dodaj komentarz