Pasażer

Wiemy, kto zbuduje system zintegrowanego biletu FALA dla Pomorza!

Konsorcjum, na czele którego stoi firma Thales, wygrało przetarg na zbudowanie systemu zintegrowanego biletu FALA dla Pomorza. Umowa na realizację zadania podpisana zostanie w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Tworzenie systemu rozpocznie się już jesienią.

Fot. SKM Trójmiasto

Do przetargu na wykonanie systemu zintegrowanego biletu – w pierwotnej nazwie Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności – przystąpiły 4 spółki:

Najkorzystniejszą ofertę, po prawie miesięcznych analizach, wybrano pod koniec czerwca. Najwyższą ocenę komisji przetargowej uzyskało konsorcjum Thalesa.

– Wszystkie firmy, które złożyły oferty to podmioty o bardzo dużym doświadczeniu, które tworzyły już rozwiązania zintegrowanego biletu w wielu miejscach na świecie – mówi Jarosław Kuik, dyrektor projektu ze spółki InnoBaltica. – Każda z ofert  reprezentowała bardzo wysoki poziom. Ocena, której dokonywaliśmy to złożony proces, w którym przyznaje się punkty za bardzo szczegółowe elementy sytemu. Najwięcej punktów w tym procesie uzyskało konsorcjum Thalesa, choć musimy przyznać, że różnice punktowe były niewielkie.

 

Czym będzie system zintegrowanego biletu FALA?