Tramwaje

Wrocław: Próbny przejazd po zmodernizowanym torowisku zakończony sukcesem

MPK Wrocław przeprowadziło próbny przejazd zmodernizowanym torowiskiem na skrzyżowaniu Podwala, ul. Krupniczej i Sądowej. Jak podkreśla miejski przewoźnik, zadanie zakończyło się sukcesem. Tramwaje na zmodernizowane torowisko wrócą od poniedziałku 21 grudnia.

Prace na tym odcinku torów tramwajowych trwały od 7 listopada. Wymieniony został rozjazd w jezdni Podwala od strony ulicy Muzealnej. Drogowcy wykonali także nieplanowane wcześniej prace przy nowej podbudowie torowiska.

– Chcieliśmy mieć pewność, że tory znajdują się na solidnej podstawie – informuje Bartosz Naskręski, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Przy okazji wymiany rozjazdu wymieniliśmy także odcinek szyn w stronę Renomy.

 

W związku z otwarciem tego skrzyżowania planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 14 i 20.

Tramwaje linii 14 jadące w kierunku FAT-u powróci na trasę przez ulicę Krupniczą i Podwale, a 20 będzie kursowała swoją stałą trasę przejazdu.

Celem zachowania przepustowości torowiska na ulicy Świdnickiej, po której kursują objazdem tramwaje z ulicy Kołłątaja, tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli “Krzyki” lub “Klecina” nadal będą kursowały przez plac Legionów z pominięciem przystanku “Renoma”.

Dodaj komentarz