Konflikt w Ukrainie

“Wszyscy jedziemy w jednym kierunku”. Ważny apel Ukrzaliznytsii

Konflikt rosyjsko-ukraiński przybiera na sile. Z atakowanej Ukrainy ewakuowani są mieszkańcy. Ukrzaliznytsia organizuje dodatkowe pociągi, zmienia trasy przejazdu, aby zapewnić pasażerom bezpieczeństwo. W niedzielę spółka wydała specjalny komunikat.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Ukrzaliznytsia pracuje i będzie pracować dla Was, bo wszyscy chronimy nasz kraj i tych, których kochamy. Pracujemy non stop od pierwszej minuty inwazji. Robimy wszystko, by każdemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i oddalić je od miejsc inwazji. Każdy z nas – kolejarzy – jest na swoim miejscu, a przejazdy ewakuacyjne trwają.

 

Koleje Ukraińskie wystosowały także apel do pasażerów. Trudna sytuacja i czas, który nieubłaganie pędzi, sprawia, że przewoźnik nie zawsze jest w stanie zapewnić komfort przejazdu.

– Szanujmy maszynistów, którzy wykonując 6 przejazdów bez zmian. Szanujmy załogę pociągu, która zabiera na pokład aż 7 tys. osób. Staje się ona tłumaczami, psychologami, a także lekarzami. Nie wywierajmy nadmiernej presji na załogę, nie dopuszczajmy do kradzieży w wagonach i wspierajmy się wzajemnie. Nawet, jeżeli w składzie jest 7 tysięcy osób! Wszyscy idziemy w jednym kierunku!

Dodaj komentarz