Wydarzenia

Wyjątkowy mural podziękowaniem za służbę w czasie epidemii

Na warszawskiej Pradze powstał wyjątkowy mural, za pomocą którego PKP Intercity dziękuje kolejarzom za służbę w czasie epidemii. Kilkumetrowa praca przypomina puzzle i zwieńczona jest hasłem „Wszystko się dobrze ułoży”. Podobny obraz trafi również na jedną z lokomotyw przewoźnika.

Mural, zdobiący ścianę budynku przy ul. Zamoyskiego 29 w Warszawie, nieopodal Dworca Wschodniego, odsłonięty został w środę 3 czerwca. Grafika przedstawia scenę z pociągu PKP Intercity, na której widać przedstawiciela drużyny konduktorskiej oraz wracających do kolei pasażerów siedzących w przedziale w maseczkach. Mural jest formą podziękowania za trud pracy kolejarzy w ostatnich miesiącach, a także zapewnienia pasażerów, że „Wszystko dobrze się ułoży” – jak głosi towarzyszące mu hasło.

– Ten wyjątkowy mural to wyraz podziękowania dla wszystkich pracowników kolei, którzy pozostali na służbie mimo trudnej w sytuacji, z którą dotychczas nie przyszło nam się mierzyć. To dzięki ich poświęceniu możliwe było utrzymanie niezbędnych połączeń i zagwarantowanie bezpieczeństwa pasażerom, którzy wybierali nasze pociągi. Już teraz zauważamy większe zainteresowanie naszą ofertą, chcemy zapewnić, że jesteśmy przygotowani na powrót podróżnych do kolei – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.