Przewozy towarowe Tabor

Amtrak zamawia lokomotywy od Siemens Mobility

Amerykańska korporacja Amtrak, realizująca przewozy pasażerskie, zamówiła u producenta Siemens Mobility 50 nowych lokomotyw ładunkowych (typu ALC-42 Charger). Jest to kolejne zlecenie po złożonym w 2018 roku zamówieniu na zakup 75 lokomotyw o napędzie dieslowo-elektrycznym. Wartość łączna całego kontraktu opiewa na dwa miliardy dolarów. Kontrakt obejmuje nie tylko produkcję i następnie zakup pojazdów kolejowych, ale też usługi ich serwisowania i dostarczania części zamiennych.

Lokomotywy ALC-42 Charger powstały na bazie modeli SC-44, popularnie wykorzystywanych w obsłudze pasażerskiej.
Lokomotywy ALC-42 Charger powstały na bazie modeli SC-44, popularnie wykorzystywanych w obsłudze pasażerskiej.

Inwestycja ta stanowi ze strony Amtrak spory krok w dążeniu do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisk, a także sprawieniu, by kolej była w Stanach Zjednoczonych prawdziwie ekologiczna i bezpieczna.

Lokomotywy Charger

Lokomotywy ALC-42 Charger powstały na bazie modeli SC-44, popularnie wykorzystywanych w obsłudze pasażerskiej. Po modernizacji producent przystosował pojazdy do przejazdów dalekobieżnych – między innymi dzięki zwiększeniu pojemności zbiorników paliwowych. Nowe Chargery dostosował do współpracy z najlepszymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak Crash Energy Management (zarządzanie energią w trakcie zderzenia).