Raport z Polski

Dewastował budynek PKP Nieruchomości. Agresywny chuligan zatrzymany

Dewastowali budynek PKP Nieruchomości w Łodzi, a w trakcie zatrzymania jeden z chuliganów był agresywny. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali 24-latka, używając środków przymusu bezpośredniego.

Do incydentu doszło we wtorek 25 lipca, przed południem. Do dyżurnego SOK w Łodzi wpłynęła informacja, że pod obiektem spółki PKP Nieruchomości ktoś niszczy elewację. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, którzy zauważyli tam dwie osoby.

– W trakcie legitymowania tych osób 24-letni mężczyzna, stawał się coraz bardziej agresywny i zaczął uciekać. Jednak po krótkim pościgu z powrotem trafił w ręce funkcjonariuszy – informuje insp. Piotr Żłobicki, rzecznik prasowy KG SOK. – Wobec ujętego 24-latka zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

 

Mężczyzna dokonał dewastacji elementów infrastruktury budynku należącego do PKP Nieruchomości. Odpowie teraz za zniszczenie mienia kolejowego. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Łodzi.

Dodaj komentarz