Przewozy towarowe

Do Kijowa dotarł 9. pociąg kontenerowy z Chin

Do stacji Kijów – Liski dotarł dziewiąty pociąg kontenerowy z chińskiego miasta Nanczang. We wrześniu przyjadą trzy kolejne.

Pociąg z Chin składa się z 41 kontenerów wypełnionych nawozami mineralnymi, lekkimi towarami przemysłowymi, lampami, żarówkami, komponentami chemicznymi do filtracji wody oraz ładunkami drobnicowymi. Pociąg dostarczył także na Ukrainę towary medyczne – maski i inne środki ochronne.

Trzy kolejne pociągi, które we wrześniu przyjadą do stacji Kijów – Liski wskazują na stabilny popyt tego typu przesyłek z Chin.

Pociąg towarowy pokonał dystans ponad 9 tys. kilometrów, pokonując terytoria czterech krajów. Średni czas przejazdu pociągów na linii Chiny – Ukraina to 15 dni.

Bezpośrednie przewozy kontenerów z Chińskiej Republiki Ludowej na Ukrainę rozpoczęły się 8 czerwca 2020 roku. Pociągi przywiozły na Ukrainę nawozy, sprzęt, wyroby z metali nieżelaznych, sprzęt medyczny i farmaceutyczny, obuwie itp. W celu regularnej realizacji projektu od sześciu miesięcy prowadzono prace z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej, organami celnymi i innymi krajowymi organami regulacyjnymi, a także czołowymi przedstawicielami ukraińskiego biznesu.

Reklama