Wydarzenia

Dworzec Roku 2020 – do kolejnego etapu przeszło 21 obiektów [LISTA]

W kolejnym etapie konkursu „Dworzec Roku” znalazło się 21 polskich dworców. Obiekty wyłonione zostały w drodze głosowania internautów. Teraz budynki przejdą audyt, dzięki któremu uda się wyselekcjonować 10 najlepszych.

Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców dostępna była nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

„Dworzec Roku” powinien cechować się nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością. Największe szanse mają dworce, które przeszły przemianę – zostały odnowione, zmodernizowane, zachwycają architekturą – są zabytkowe a może nowoczesne.

Konkurs na “Dworzec Roku” to inicjatywa pokazująca, że polska kolej wsłuchuje się w opinie swoich klientów i stawia ich potrzeby w centrum zainteresowania.

Celem konkursu „Dworzec Roku” jest:

  • wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce,
  • zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych,
  • promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

Poniżej prezentujemy listę dworców, które przeszły do kolejnego etapu:

Wszystkie szczegóły konkursu dostępne na stronie internetowej: www.dworzec-roku.pl

Organizatorami konkursu są: Fundacja Grupy PKP i Fundacja ProKolej.

Dodaj komentarz