Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Korekta rozkładu jazdy. Jak pojadą pociągi PKP Intercity?

Po wakacjach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzą korektę w rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Zmiany obowiązywać będą od 4 września do 5 listopada. Zapewnią optymalne kursowanie pociągów na liniach, na których będą prowadzone prace inwestycyjne. Jak w tym czasie kursować będą składy PKP Intercity?

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

W czasie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2021/2022, który wszedł w życie w grudniu ubiegłego roku, zarządca infrastruktury kolejowej przewidział pięć korekt, których zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Remonty mają na celu poprawę jakości infrastruktury i samego podróżowania. Czwarta z korekt zmieni rozkład niektórych składów od niedzieli 4 września br. i zapewni pasażerom optymalne możliwości dojazdu.

Zmiany w ruchu w północnej Polsce

W związku z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury czasowo będzie wstrzymywany ruch na kilku liniach w północnej części kraju.

Od 5 do 23 września zamknięta zostanie linia nr 405 na odcinku Jastrowie – Okonek. Na odcinku Piła Główna – Szczecinek autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi:

Od 24 września do 7 października nieczynna będzie linia nr 404 na odcinku Podborsko – Białogard. Wszystkie pociągi kursujące na tej linii będą mieć skróconą trasę do Szczecinka, a do pomijanych stacji dojazd zapewni zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Zmiana dotyczy składów:

Skład IC Zefir będzie zastępowany ZKA na odcinku PiłaKołobrzeg.

Zamknięcie linii Sławno – Karwice

Od 23 do 28 października zamknięta zostanie linia nr 202 na odcinku Sławno – Karwice. Pociągi do i z Kołobrzegu będą mieć skróconą trasę do Słupska, a pomiędzy Słupskiem i Kołobrzegiem będzie kursować ZKA. Zmiana obejmuje pociągi:

Pociągi jeżdżące pomiędzy Szczecinkiem a Słupskiem i Ustką będą dojeżdżać do Koszalina. Na odcinku KoszalinSłupsk/Ustka – Koszalin kursować będą autobusy komunikacji zastępczej. Zmiana dotyczy składów:

Pociągi kursujące na trasie SzczecinGdyniaOlsztynGdyniaKoszalin w okresie 24-28 października będą jeździć wahadłowo w relacjach SzczecinKoszalinSzczecin i Sławno – Gdynia/Olsztyn/Białystok – Sławno, a na odcinku Koszalin – Sławno – Koszalin transport zapewni ZKA. Zmiana obejmuje pociągi:

Prace modernizacyjne na głównych liniach

Prowadzone przez zarządcę infrastruktury prace modernizacyjne wymuszają przedłużenie zamknięcia jednego z torów na bardzo obciążonych ruchem odcinkach Centralnej Magistrali Kolejowej (linia nr 4) i linii kolejowej nr 8. Na pierwszej z nich ruch jednotorowy będzie prowadzony na odcinku Olszamowice – Włoszczowa Północ do 7 października, a następnie od 8 października do 5 listopada na odcinku Pilichowice – Olszamowice. W drugim przypadku jeden z torów na odcinku NiedźwiedźKraków będzie wyłączony z ruchu do 10 października.

Dodaj komentarz