Konferencja Targi Wydarzenia

Liderzy zeroemisyjnych technologii spotkają się na Kongresie Nowej Mobilności

Rusza największe wydarzenie zrównoważonego transportu w regionie CEE – Kongres Nowej Mobilności. Uroczyste otwarcie odbędzie się 26 września w EXPO Łódź. Udział w wydarzeniu weźmie ponad 150 partnerów i wystawców, liderów zeroemisyjnych technologii.

Fot. Kongres Nowej Mobilności / 2022
Fot. Kongres Nowej Mobilności / 2022

Kongres Nowej Mobilności to największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencja i targi zeroemisyjnych technologii w transporcie. Ponad 300 prelegentów omówi na 6 scenach, w ramach 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych, najważniejsze wyzwania i trendy związane z rozwojem sektora e-mobility.

Inspirujący prelegenci

Udział Kongresie Nowej Mobilności 2023 zapowiedzieli przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej i samorządowej, placówek dyplomatycznych, a także eksperci i praktycy rynku.

– W dyskusji na temat przyszłości transportu wezmą udział m.in. szefowie resortów rządowych: Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) i Waldemar Buda (Minister Rozwoju i Technologii), włodarze największych polskich miast, w tym Hanna Zdanowska (Prezydent Miasta Łodzi), Aleksandra Dulkiewicz (Prezydent Miasta Gdańska) oraz Konrad Fijołek (Prezydent Miasta Rzeszowa), jak również Michał Kurtyka, Prezydent COP24 – mówi Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

 

Lista prelegentów obejmuje również liderów biznesu oraz trzeciego sektora. Wśród nich m.in. Lucie Mattera, Secretary General, Charge Up Europe (organizacji branżowej zrzeszającej wiodących operatorów infrastruktury, dysponujących siecią ponad 500 tys. punktów ładowania w całej Europie) i Robert Chryc-Gawrychowski z Northvolt, czołowej firmy europejskiego przemysłu bateryjnego.

O doświadczeniach zagranicznych metropolii w budowie ekologicznej mobilności opowie natomiast Karen Vancluysen – Sekretarz Generalna Polis Network – działającej od 1989 r. sieci europejskich miast i regionów (w tym m.in. Barcelony, Berlina, Brukseli, Dublina, Göteborga, Londynu, Mediolanu czy Wiednia) współpracujących w celu opracowania innowacyjnych technologii i polityk w zakresie transportu lokalnego. KNM zaszczyci swoją obecnością także William Todts, Executive Director w Transport & Environment, czyli wiodącej organizacji zeroemisyjnego transportu w Europie, a także przedstawiciele podmiotów unijnych: Maria Tsavachidis, CEO w EIT Urban Mobility oraz Diego Pavia, CEO w EIT InnoEnergy. Lista mówców i uczestników KNM 2023 liczy ponad 300 liderów, ekspertów i praktyków rynku elektromobilności.

 

Kompleksowy program

Zaplanowany w dniach 26 do 28 września br. program KNM 2023 obejmuje ponad 100 punktów i aktywności (debaty, sesje, panele, warsztaty, wystąpienia) dotyczących wszystkich najważniejszych aspektów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie.

 

– Nie sposób wymienić wszystkich mocnych, merytorycznych punktów programu, który w tym roku robi jeszcze większe wrażenie, ale warto wspomnieć m.in. o okrągłym stole „E-Mobility Road Map 2035” z udziałem interesariuszy kształtujących polski krajobraz gospodarczy. Omówione zostaną strategiczne cele i instrumenty wsparcia, których wdrożenie pozwoli wykorzystać historyczną szansę i uczynić z Polski europejski hub produkcyjny sektora elektromobilności w kontekście zapowiedzianego zakazu rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych w UE.  Przejście na samochody elektryczne (wg IEA do 2030 r. globalna flota takich pojazdów może liczyć ok. 200 mln szt.)  oraz polityki i regulacje prawne wdrażane w tym celu na całym świecie będą z kolei tematem przewodnim sesji „The ICE Age is Over”. Oczywiście na KNM 2023 nie może zabraknąć AFIR, czyli nowego, europejskiego rozporządzenia w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. O tym, jak osiągnąć ambitne cele, kluczowi interesariusze porozmawiają na dedykowanej sesji – mówi Maciej Mazur, dyrektor Zarządzający PSPA i zachęca do zapoznania się z programem KNM na stronie internetowej wydarzenia.

 

Dodaj komentarz