Raport z Polski

Pomóżmy kolejarzowi wyremontować spalony dom! Liczy się każde wsparcie

Pożar wybuchł pod nieobecność mieszkańców. Ogień zniszczył nie tylko wnętrze, ale także drogocenne i mające wartość emocjonalną przedmioty. W wyniku zatrucia czadem zginął także ukochany kot. Dom należał do mamy kolejarza – Krzysztofa Pawlaka. Teraz mężczyzna o własnych siłach stara się przywrócić rodzicielce dach nad głową. Możemy mu w tym pomóc!

Apel z prośbą o pomoc wystosowała Fundacja Grupy PKP, zwracając się do przyjaciół ze spółek kolejowych w całej Polsce.

Do pożaru doszło w styczniu. W ocenie strażaków konstrukcję domu uratował fakt, że wszystkie okna były zamknięte i nie było dopływu tlenu. Jednak z powodu wysokiej temperatury stopiły się wszystkie plastikowe elementy wyposażenia budynku i popękały szyby w oknach. Wnętrze zostało okopcone.

Domownicy stracili także ukochanego Napoleona – ukochanego kota, który zatruł się czadem.

Po rozmowach ze strażakami i rzeczoznawcami okazało się, że 80 proc. całego wyposażenia wymaga wymiany, bo sadzy tego rodzaju nie da się zmyć, zetrzeć, czy wywietrzyć, a wchłonięte substancje są szkodliwe dla zdrowia.

– Pan Krzysztof miał nadzieję na pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego, ale niestety  tego rodzaju zniszczenia nie były objęte zakresem ubezpieczenia – informują przedstawiciele Fundacji Grupy PKP.

 

Od połowy lutego, kiedy zakończyły się ekspertyzy rzeczoznawców i ocena strat, trwa remont. W tej chwili prowadzenie wszelkich prac jest utrudnione. Dotychczas remont pochłonął blisko 70 tys. zł. Pozostałe koszty prac budowlanych to 45 tys. zł, do tego dochodzą jeszcze koszty wyposażenia.

– Szanowni Państwo, zwracamy się o pomoc i wsparcie finansowe dla pana Krzysztofa Pawlaka, który w tym trudnym okresie epidemii, musi dodatkowo zmagać się jeszcze z remontem zniszczonego domu. Nie pozwólmy by został z tym problemem sam – apelują przedstawiciele Fundacji Grupy PKP.

 

Pomóc panu Krzysztofowi można poprzez wpłatę dobrowolnych datków na rzecz Fundacji Grupy PKP

92 1320 0019 1649 3010 2000 0005, wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Krzysztofa Pawlaka

Zbiórka będzie prowadzona do końca kwietnia. Liczy się każda złotówka!

Dodaj komentarz