Inwestycje

Modernizacja linii Świdnica – Sobótka dobiega końca

Prace modernizacyjne na linii ŚwidnicaSobótka dobiegają końca. Inwestycja za prawie 200 mln zł realizowana jest ze środków unijnych RPO województwa dolnośląskiego. Z Wrocławia do Sobótki i Świdnicy dojedziemy już w 2021 r.

Stacja Sobótka Zachodnia

Na stacji realizowane są obecnie prace torowe. W ramach projektu wymienionych zostanie 5 rozjazdów. Przebudowane zostaną także perony. Inwestycja obejmie także instalacje nowego oświetlenia, ławek, wiat oraz czytelnego oznakowania. Do potrzeb podróżnych dostosowane zostaną także dojścia do pociągów.

Linia ŚwidnicaSobótka Zachodnia

Na trasie ułożony jest już nowy tor, wymieniono rozjazdy. Prace poprzedziło usunięcie starych szyn i podkładów oraz wzmocnienie podtorza i odwodnienie terenu. Gruntownej renowacji poddano blisko 30 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt kolejowy nad ul. Śląską w Świdnicy. Prowadzony jest montaż urządzeń sterowania i zabezpieczenia ruchu kolejowego. Na jednotorowej trasie WrocławŚwidnica w Bielanach Wrocławskich i Sobótce Zachodniej będą zapewnione mijanki. Takie rozwiązanie usprawni ruch pociągów.