Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Posłowie partii Razem apelują do rządu ws. kolei

Politycy partii Razem sprawdzili, jak wyglądają wakacyjne podróże koleją po Polsce. Mówią o wszechobecnych opóźnieniach i oczekują natychmiastowej interwencji Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

Posłowie sprawdzili, jak w ostatnich tygodniach wyglądały podróże polską koleją.

Pasażerowie polskich kolei nie mieli powodu do radości — doskwierał im nie tylko upał, ale także wszechobecne opóźnienia pociągów – podkreślali posłowie na konferencji prasowej. – Sięgały one od kilkunastu minut do nawet wielu godzin, a niektóre kursy po prostu odwoływano.

 

Politycy partii Razem pytają, czy w ten sposób zachęca się Polaków do komunikacji zbiorowej. Głos w tej sprawie zajęła posłanka z Kutna Paulina Matysiak, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym, a także Bartosz Grucela i Maciej Szlinder z Zarządu Krajowego Razem.

Rozkład jazdy fikcją literacką?

O tym, co ostatnio spotyka podróżnych na dworcach kolejowych, informuje Paulina Matysiak, która na co dzień jeździ pociągami.

Opóźnienie może ulec zmianie. Ten komunikat, który słyszą na peronach Pasażerowie, nikogo nie nastraja pozytywnie do podróży. Z pewnością też nie zachęca do korzystania z transportu kolejowego tych, którzy mogliby się do niego przesiąść z własnych aut — komentuje posłanka.