Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Spółka CPK przedstawiła plany na najbliższe miesiące

Jeszcze w tym roku poznamy lokalizację Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz przyszłego węzła kolejowego. Niebawem CPK ogłosi także postępowanie na stworzenie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla 489 km nowych linii kolejwych. O szczegółach mówił prezes CPK Mikołaj Wild.

Budowa CPK rozpocząć się ma w 2023 r. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, pandemia planów nie pokrzyżuje. W środę 3 marca spółka przedstawiła plany na najbliższe miesiące. Ogłoszono już także przetargi na poszczególne STEŚ dla kilku linii kolejowych.

W tym roku poznamy także odpowiedzi m.in. dot. układu pasów startowych oraz obszaru na którym zlokalizowany będzie CPK. Na chwilę obecną wiadomo, że CPK powstanie między Żyrardowem, Sochaczewem i Grodziskiem Mazowieckim.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie ws. wykazu Inwestycji Towarzyszących projektowi CPK

Inwestycja to także budowa nowych linii kolejowych. Jeszcze w 2021 r. dowiemy się, gdzie dokładnie zlokalizowany zostanie węzeł kolejowy. Na to będzie mieć wpływ m.in. sama lokalizacja CPK.

Spółka ogłosiła już przetarg na „integratora” – firmę wspierającą CPK w zarządzaniu inwestycją.

Spółka CPK unieważniła przetarg na wykonawcę master planu

Eksperci pomogą tworzyć również dokument określający szczegółowe parametry CPK.

Jak podkreślił Mikołaj Wild, najbardziej zaawansowane prace prowadzone są obecnie przy inwestycjach kolejowych, w tym wytyczaniu nowych linii. Trwają także inwentaryzacje przyrodnicze.

Spółka CPK podpisała umowę ws. badań terenu pod lotnisko

W tym roku inwentaryzacje przejdą:

Dodaj komentarz