Aktualności Tramwaje

W Krakowie wyjedzie wyjątkowy tramwaj w Dniu Dziecka

W Dniu Dziecka, 1 czerwca na ulice Krakowa wyjedzie wyjątkowy wesoły tramwaj. Każdy łatwo go rozpozna, bo będzie to nowoczesny Lajkonik z napisem „Dzień Dziecka” na wyświetlaczach, w którym usłyszymy znane muzyczne przeboje dla dzieci. Nie zabraknie w nim atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta.

fot. archiwum MPK w Krakowie

O dobrą zabawę zadbają podróżujące w tym tramwaju wyjątkowe maskotki: Trambuś z MPK, Kropelka z Wodociągów Miasta Krakowa oraz Kaloryferek z MPEC. Pomagać im będzie zabawny Klaun, przynoszący szczęście Lajkonik z Teatru Ludowego oraz wodociągowy Dziadek Tadek ze swoim wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem. Każda z tych postaci będzie mieć sporo słodkich niespodzianek, które chętnie rozda dzieciom.

Co trzeba zrobić, aby spotkać się z wyjątkowymi pasażerami wesołego tramwaju? Wystarczy 1 czerwca między godz. 10.00 a 11.00 zatrzymać się na jednym z przystanków w ścisłym centrum miasta. Tramwaj o 9.30 wyjedzie z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3 i ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy dojedzie do centrum miasta. Następnie przez około godzinę będzie kursował wokół I Obwodnicy zatrzymując się kolejno na następujących przystankach: Poczta Główna, Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych.