Aktualności Inwestycje

W Mielnie powstanie kolejowo-autobusowe centrum przesiadkowe [ZDJĘCIA]

Fot. UM Mielno

W Mielnie powstanie centrum przesiadkowe. Szacunkowy koszt inwestycji to 5,2 mln zł. Unia Europejska dofinansowała projekt kwotą 2 mln zł.

W środę 15 stycznia wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała podpisali porozumienie przyznające inwestycji unijne środki. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na na stworzenie nowoczesnego obiektu mieszczącego kasy, poczekalnię, toalety, punkty komercyjne, wiaty peronowe i zadaszone przystanki.

– Nowe centrum zapewni obsługę w zakresie zbiorowej komunikacji autobusowej oraz kolejowej zarówno mieszkańcom, jak i licznie przybywającym w sezonie letnim do Mielna turystom. To inwestycja na miarę XXI wieku – powiedziała burmistrz Olga Roszak-Pezała.

 

Koszt wszystkich prac budowlanych oszacowano na poziomie 5,2 mln zł. Ich efekt poznamy do połowy 2021 roku.

– Mielno zmienia się na naszych oczach. Gmina nieustanie inwestuje. Najlepszym dowodem są promenady, trasy rowerowe, wioski tematyczne czy właśnie połączenia komunikacyjne. Dodatkowo odważnie i skutecznie sięga po środki unijne. Wszystko z myślą o  mieszkańcach czy turystach, a także z myślą o oszczędnościach we własnym budżecie – mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj. – Sama budowa centrum przesiadkowego w Mielnie idealnie wpisuje się w ideę Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, gdyż stworzy przestrzeń publiczną, z której korzystać będzie wiele różnych środowisk. Zresztą taki węzeł komunikacyjny jest koniecznością w tej turystycznej gminie.

Źródło: UM Mielno