Polregio

Wakacyjny wzrost połączeń na Pomorzu Zachodnim

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zlecił spółce Polregio zwiększenie na okres wakacji liczby pociągów regionalnych. Zmiany obowiązywać będą do 30 sierpnia 2020 r.

 

– Dni spędzone w domach wyostrzyły apetyt na udane wakacje. Zachęcam do korzystania z uroków Pomorza Zachodniego. Czeka na Was piękny Bałtyk z piaszczystymi plażami, pojezierza z dziewiczą przyrodą, nowe trasy rowerowe, mariny żeglarskie i przystanie kajakowe. Odpoczywajmy odpowiedzialnie, pamiętając o dystansie społecznym i maseczkach w miejscach, gdzie ich noszenie jest wciąż obowiązkowe. Chcemy, aby mieszkańcy naszego regionu i turyści, którzy nas odwiedzają mogli czuć się bezpiecznie, stąd decyzja o rozszerzeniu oferty połączeń kolejowych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów w okresie pandemii, od 27 czerwca rozszerzona została m.in. oferta przewozowa na liniach: Szczecin – Świnoujście, SzczecinKołobrzeg, Koszalin – Mielno oraz Sławno – Darłowo. Przywrócono także kursy pociągów zawieszonych w czasie pandemii, w tym transgranicznych – do Berlina, Szwerina i Lubeki.