Polregio

Wakacyjny wzrost połączeń na Pomorzu Zachodnim

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zlecił spółce Polregio zwiększenie na okres wakacji liczby pociągów regionalnych. Zmiany obowiązywać będą do 30 sierpnia 2020 r.

 

– Dni spędzone w domach wyostrzyły apetyt na udane wakacje. Zachęcam do korzystania z uroków Pomorza Zachodniego. Czeka na Was piękny Bałtyk z piaszczystymi plażami, pojezierza z dziewiczą przyrodą, nowe trasy rowerowe, mariny żeglarskie i przystanie kajakowe. Odpoczywajmy odpowiedzialnie, pamiętając o dystansie społecznym i maseczkach w miejscach, gdzie ich noszenie jest wciąż obowiązkowe. Chcemy, aby mieszkańcy naszego regionu i turyści, którzy nas odwiedzają mogli czuć się bezpiecznie, stąd decyzja o rozszerzeniu oferty połączeń kolejowych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów w okresie pandemii, od 27 czerwca rozszerzona została m.in. oferta przewozowa na liniach: SzczecinŚwinoujście, SzczecinKołobrzeg, Koszalin – Mielno oraz Sławno – Darłowo. Przywrócono także kursy pociągów zawieszonych w czasie pandemii, w tym transgranicznych – do Berlina, Szwerina i Lubeki.

W okresie wakacji na trasę SzczecinŚwinoujście wyjedzie codziennie 13 par pociągów regionalnych. Co to oznacza dla pasażerów? Kursy realizowane będą średnio co godzinę.

Najszybszy z nich, odjeżdżający ze Szczecina Głównego o godz. 9:33, trasę Szczecin Główny – Międzyzdroje pokona w 1 godzinę i 12 minut, a Szczecin Główny – Świnoujście w 1 godzinę i 24 minuty (ze stacji Szczecin Dąbie odpowiednio w 58 i 70 minut).

Jedna weekendowa para pociągów do i ze Świnoujścia kursować będzie w relacji wydłużonej do i z Zielonej Góry, zapewniając możliwość wygodnego, bezpośredniego dojazdu nad morze mieszkańcom m.in. Gryfina, Chojny, Kostrzyna, czy Mieszkowic.

Na trasę SzczecinKołobrzeg wyjadą także dodatkowe pociągi. Przez Goleniów, Nowogard, Gryfice, Trzebiatów kursować będzie 9 par pociągów regionalnych. Najszybszy z nich trasę pokona w 124 minuty.

Czas przejazdu większości pociągów na trasie SzczecinKołobrzeg wynosi jednak około 2 i pół godziny.

Do Mielna? – pociągiem najszybciej!

Podobnie jak w latach ubiegłych w wakacje na tory wracają pociągi łączące Koszalin z Mielnem. To wspólna inicjatywa Miasta Koszalin, Gminy Mielno i Województwa Zachodniopomorskiego. Trasę obsługiwać będzie do 12 par pociągów dziennie, zapewniających przejazd w czasie 15 minut. Latem to czas nieosiągalny dla innych środków transportu! Pierwszy pociąg z Koszalina do Mielna odjedzie o godz. 9:00 a ostatni o 21:30, natomiast z Mielna do Koszalina odpowiednio o godz. 9:21 i o 21:59.

Pociągi wracają do Darłowa!

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, pociągi wracają na linię Sławno – Darłowo. W dni robocze relację tę obsługiwać będzie 7 par pociągów, a w weekendy 8 par, których czas przejazdu wynosi zaledwie 23 minuty. Do Sławna, gdzie można wygodnie przesiąść się do pociągu do lub z Darłowa, bardzo łatwo można dojechać licznymi pociągami regionalnymi z Koszalina i Słupska, a także dalekobieżnymi, kursującymi na trasie łączącej Szczecin z Trójmiastem.

Dodaj komentarz