Inwestycje Wydarzenia

Zmiany dla pasażerów na stacji Warszawa Zachodnia [ZDJĘCIA]

Trwają prace modernizacyjne stacji Warszawa Zachodnia. Od najbliższej niedzieli 29 sierpnia pasażerowie korzystający z obiektu będą mogli dojść do pociągów od strony Al. Jerozolimskich. O zmianach przypominać będą komunikaty wizualne i głosowe. Inwestycja realizowana jest za ok. 2 mln zł.

Fot. Martyn Jandula / PKP PLK

W związku z szerszym zakresem prac na stacji Warszawa Zachodnia, od 29 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Wejście na perony będzie możliwe tylko od strony Al. Jerozolimskich.

Równolegle z nowymi peronami powstają zadaszenia i kładki. Prace realizowane są także na przebudowie przejścia podziemnego w obszarze peronu 8, od strony dzielnicy Wola.

Większy zakres prac, także w układzie torów, wymaga zmian w kursowaniu pociągów regionalnych i aglomeracyjnych. Składy odjeżdżające obecnie z peronu 8 Warszawy Zachodniej w kierunku Warszawy Gdańskiej, będą rozpoczynały i kończyły bieg na wcześniejszym przystanku Warszawa Wola.

Pomimo największej w historii przebudowy stacji i ograniczonego zakresu torów, utrzymane jest kursowanie pociągów. W ciągu doby na Warszawie Zachodniej zapewniony jest przejazd ok. 800 pociągów: 140 pociągów dalekobieżnych oraz 160 SKM i 500 regionalnych. Organizacja rozkładu jazdy wymaga szczegółowych ustaleń między zarządca linii kolejowych, przewoźnikami oraz wykonawcą. Istotne zmiany wprowadzane są przy okazji korekty rozkładu jazdy.

Na budowie pracuje ponad pół tysiąca osób i 150 jednostek sprzętu