Inwestycje Wydarzenia

Nowy York: MTA wyremontuje dwie zabytkowe stacje kolejowe

Metropolitan Transportation Authority (MTA), korporacja pożytku publicznego odpowiedzialna za transport publiczny w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku, planuje odrestaurować zabytkowe stacje na linii Metro-North.

Stacja kolejowa Hastings-on-Hudson (fot. Daniel Case)
Stacja kolejowa Hastings-on-Hudson (fot. Daniel Case)

Ekipy remontowe będą pracować w oparciu o oryginalne plany stacji. Tym samym zapewnią wykończenia architektoniczne stacji kolejowych MTA jak najbardziej podobne do oryginalnych konstrukcji. Koncepcja zakłada prace na stacjach Hastings-on-Hudson i Tuckahoe Metro-North Railroad w Nowym Jorku. To dwie najstarsze stacje kolejowe na tej linii.

Hastings-on-Hudson zbudowano w 1910, a Tuckahoe w 1901. Projekt renowacji obejmie między innymi wymianę dachówki, montaż nowych rynien i śniegołapów. Ponadto, wykonawca doda deski na pióro i wpust na zadaszeniach oraz nową farbę na zewnątrz budynków dopasowaną do oryginalnego koloru. Projekt będzie również zgodny ze standardami amerykańskiego sekretarza ds. wewnętrznych w zakresie postępowania z zabytkami, a także z wymogami Nowego Jorku Państwowy Urząd Parków, Rekreacji i Ochrony Zabytków.

Zakłada się, że Hastings-on-Hudson zostanie odrestaurowana jesienią, a Tuckahoe zostanie ukończona do wiosny 2023 r.

Catherine Rinaldi, prezes Metro-North:

– Częścią magii Metro-North Railroad są piękne budynki stacji, które odziedziczyliśmy, gdy powstała w 1983 roku. Celem tego projektu jest zachowanie tej części historii przy jednoczesnym zapewnieniu naszym klientom bezpiecznych, komfortowych budynków dworcowych.

Dodaj komentarz