Pasażer Publikacje Firm

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Sektor infrastruktury kolejowej wiąże się z szeregiem wymagań z zakresu komunikacji, bezpieczeństwa oraz systemów alarmowych, gdzie dostarczone rozwiązania muszą wykazywać się niezawodnością przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Aby podnieść bezpieczeństwo oraz efektywność działania infrastruktury kolejowej, C&C Partners na bazie wieloletniego doświadczenia dostosowała swoje rozwiązania do specyfiki tego obszaru, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy oraz wymagania klientów – spółek PKP PLK S.A. oraz PKP S.A. Dostarczane przez C&C systemy nie tylko wspomagają zarządzanie oraz organizację pracy służb kolejowych, ale przede wszystkim  podnoszą bezpieczeństwo pasażerów oraz mienia na obszarach i terenach kolejowych, co przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych zapewnia  optymalizację kosztów eksploatacji.

Oferowane systemy wdrażamy dla pojedynczych obiektów (dworców, peronów, przejazdów kolejowych) lub jako zintegrowany system dla całej linii kolejowej. Wdrażane przez nas systemy  odpowiadają za bezpieczeństwo i komunikację w infrastrukturze kolejowej, umożliwiając modularną rozbudowę oraz interfejsy dla innych, już działających urządzeń.

Kamery na przejazdach kolejowych

Wieloletnie doświadczenie w zakresie zaawansowanych systemów monitoringu wizyjnego, w tym systemów z analizą obrazu, pozwoliło nam stworzyć rozwiązanie spełniające standardy wyznaczone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dzięki temu, dostarczany przez nas system telewizji przejazdowej uzyskał „Dopuszczenie do stosowania na liniach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.”. Tym samym znaleźliśmy się w gronie kilku firm w Polsce, które posiadają uprawnienia do dostaw oraz uruchomienia systemu monitoringu na przejazdach kolejowych kat. B zgodnych z instrukcją le-111.

Kluczowe cechy systemu telewizji dla przejazdów kolejowych kat. B (CC-KOLEJ-TVU-KATB):

  • Intuicyjność obsługi;
  • Elastyczna rozbudowa o funkcje analizy obrazu, w tym rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych, wjazd na czerwonym świetle;
  • Kompleksowe rozwiązanie plug and play;
  • Wsparcie i serwis autoryzowanych partnerów na terenie polski;
  • Rozwiązanie gotowe do rozbudowy pod przyszłe potrzeby zamawiającego;

Przedstawiony system bazuje na naszych autorskich produktach i oprogramowaniu. Sercem systemu monitoringu wizyjnego jest platforma zarządzania obrazem VDG Sesnse. Dodatkowo systemy monitoringu  są rozszerzone o inteligentną analizę obrazu, która umożliwia identyfikację zdarzeń np.  rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych oraz sygnalizacja wjazdu na czerwonym świetle.

W zakresie dostarczanych rozwiązań stawiamy wyłącznie na rzetelnych i sprawdzonych Partnerów. Dlatego szafy zewnętrzne z dedykowanym podtrzymaniem zasilania pochodzą z firmy DELTA – światowego lidera w produkcji rozwiązań dla przemysłu oraz telekomunikacji. Rozwiązania DELTA charakteryzują się trwałością i niezawodnością w działaniu, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia  tworzenia kompleksowego systemu. Konstrukcja szaf zapewnia utrzymanie układu zasilania na  stabilnym poziomie. Natomiast w przypadku utraty zasilania,  system będzie działał przez ponad 8 godzin. Żywotność układu zasilania w połączeniu z bardzo wysoką ochroną elementów systemów przed warunkami  zewnętrznym, gwarantuje niezawodność systemu na lata.

Dodaj komentarz