Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Śląskie zapraszają na Dni Otwarte

Zarząd Kolei Śląskich z okazji zakończenia wakacji zaprasza w najbliższą sobotę 27 sierpnia na zwiedzanie bazy w Katowicach. Będzie to wyjątkowa okazja do poznania taboru kolejowego i przybliżenia pracy kolejarzy oraz wszystkich specjalistów, dbających o prawidłowe działanie transportu szynowego. Atrakcję przygotowano zarówno z myślą o dzieciach, jak i dorosłych.

Pociąg Kolei Śląskich (fot. Autorstwa SQ9NIT - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24518229)
Pociąg Kolei Śląskich (fot. Autorstwa SQ9NIT – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24518229)

W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. wizytę w kabinie maszynisty, a także zwiedzanie hali napraw. Nie zabraknie ciekawostek – goście zajrzą pod podwozie pojazdów szynowych, a przewoźnik zaprezentuje możliwości jednego z najnowocześniejszych symulatorów pojazdu kolejowego. Z miłośnikami kolei spotkają się również kolejarze, którzy odpowiedzą na pytania dot. codziennej działalności KŚ.