global Inwestycje Tabor Wydarzenia

Konsorcjum z Alstom dostarczy innowacyjny zintegrowany system dla zautomatyzowanej linii metra w Taipei

W projekcie Circular Line wezmą udział zakłady przemysłowe Alstom w Taubaté w Brazylii (tabor), Le Creusot we Francji (wózki) i Bolonii we Włoszech (sygnalizacja), wspierane przez zakłady w Bangalore w Indiach, Saint-Ouen (projektowanie) we Francji i Taipei na Tajwanie.

Zarządzanie projektem i integracja systemów będą realizowane lokalnie przy wsparciu centrum inżynieryjnego Alstom “pod klucz”.

Alstom jest zaufanym partnerem dostarczającym zintegrowane systemy kolejowe “pod klucz” dla wszystkich potrzeb związanych z mobilnością. Alstom zdobył pozycję światowego lidera, gromadząc rozległe doświadczenie w udanym projektowaniu, budowie, przekazywaniu do eksploatacji i dostarczaniu ponad 80 systemów “pod klucz” w ramach usług komercyjnych na całym świecie. Singapurska linia Circle Line oraz Panama Line 1 i 2 zaliczają się do sukcesów Alstom w realizacji zintegrowanych projektów metra, a najnowszym projektem jest Dubai Metro Route 2020, którego inauguracja nastąpi w lipcu 2020 roku.

Alstom może się pochwalić co najmniej 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu systemu autonomicznego metra (GoA4). Na całym świecie zamówiono ponad 600 pojazdów tego typu.

W regionie Azji i Pacyfiku działa obecnie 13 systemów metra GoA4, w tym w Delhi, linia South Island Line (East) w Hongkongu, linia Sungai Buloh-Kajang w Kuala Lumpur, linia Thomson-East Coast w Singapurze, północno-zachodnie Metro w Sydney i zielona linia w Taichung.

Alstom realizuje kolejne projekty metra w Chinach