Raport z Polski Wywiady

Krzysztof Laskowski; FPS H. Cegielski: Stawiamy na pojazdy zeroemisyjne [WYWIAD]

Prezes Zarządu H. CegielskiFabryka Pojazdów Szynowych, Krzysztof Laskowski, w rozmowie z nami opowiedział o planach na przyszłość, zielonej kolei oraz kolei nowej generacji.

 

 

.

Panie Prezesie, objął Pan stanowisko Prezesa Zarządu H. CegielskiFabryka Pojazdów Szynowych. Z jakim planem/pomysłem przystępował Pan do konkursu? Jakim pomysłem zainteresował Pan komisję?

Zarządzając przez blisko 20 lat Lucchini Poland miałem okazję poznać specyfikę FPS. Przez wiele lat byliśmy nie tylko partnerami biznesowymi opierającymi się na relacji klient – dostawca, ale również wspólnie rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy zestawy kołowe, które z powodzeniem są eksploatowane w pojazdach  produkcji FPS. Dzięki tej wiedzy nieco łatwiej było mi odpowiednio przygotować plan działania, który przedstawiłem komisji kwalifikacyjnej. W tej chwili nie chciałbym dzielić się szczegółami moich pomysłów, ale jestem pewien, że o ich wprowadzeniu i realizacji już niebawem Państwo usłyszycie.

Dla uściślenia musimy przypomnieć, że to nie jest Pana pierwszy kontakt z pracą w branży kolejowej?

Przez lata zarządzania Lucchini Poland i współpracy w ramach Lucchini Group poznałem wiele krajowych i zagranicznych firm z branży kolejowej, niejednokrotnie realizowaliśmy bardzo ciekawe  i znaczące projekty. Dzięki nabytemu doświadczeniu łatwiej jest mi wejść w rolę osoby odpowiedzialnej za całą organizację – H. Cegielski-FPS.