Konferencja

O transformacji cyfrowej i digitalizacji. W Warszawie trwa 9. Międzynarodowy Szczyt Kolejowy

„Przekraczanie granic poprzez transformację cyfrową” jest wiodącym tematem 9. edycji Międzynarodowego Szczytu Kolejowego, który rozpoczął się w środę 19 lutego w Warszawie. Trzydniowe wydarzenie skupia przedstawicieli polityki, najważniejszych nabywców sektora kolejowego na świecie oraz starannie wybranych ekspertów technicznych.

W jaki sposób technologie cyfrowe mogą być paszportem dla płynnego międzykontynentalnego transportu kolejowego? Między innymi o tym rozmawiają uczestnicy warszawskiej edycji MSK.

Polska jest kluczowym krajem, bramą dla transportu kolejowego między Europą a Azją. Mając to na względzie, prelegenci spotkania skupią się przede wszystkim na temacie handlu – kolejowego, międzykontynentalnego transportu towarowego.

Prelegentem jednego z czwartkowych paneli był Mirosław Andrzej Antonowicz, Członek Zarządu grupy PKP S.A. Omówił on projekt innowacyjnych dworców systemowych i nawiązał do oferty logistycznej przewozów towarowych.

W najbliższym czasie na terenie Polski powstać ich ma ok. 40. Będą to obiekty z typowymi ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak m.in. panele fotowoltaiczne.

W dalszej części swojego wystąpienia Antonowicz zwrócił uwagę na ofertę logistyczną przewozów towarowych.

– Głównym kierunkiem działań grupy PKP S.A. w przewozach towarowych jest zapewnienie kompleksowej obsługi klienta, poprzez rozwój usługi door-to-door – mówił – Do realizacji tego projektu chcemy wykorzystać transport kolejowy oparty na sieci obiektów infrastruktury punktowej oraz cyfryzacji łańcucha logistycznego.