Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK zmieniają stację Mielec [ZDJĘCIA]

Na stacji Mielec trwa budowa nowego peronu i przejścia podziemnego z windami. Prace weszły w kolejny etap. Inwestycja jest częścią rewitalizacji trasy kolejowej Mielec – Dębica, zwiększającej dostępność kolei na Podkarpaciu.

Fot. Alfred Konieczny / PKP PLK

W lutym na stacji rozpoczyna się budowa torów, rozjazdow i urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów. Przebudowa jednej grupy torów oraz części przejścia podziemnego już się zakończyła.

Na stacji Mielec powstanie peron dwukrawędziowy. Wykonawca wyposaży go w tablice informacyjne oraz systemem oznakowań i ścieżek naprowadzających dla osób niedowidzących. Będą wiaty, ławki oraz funkcjonalne oświetlenie.

Inwestycja poprawi komfort pasażerów, dzięki budowanemu przejściu podziemnemu – zastąpi ono kładkę nad torami i zapewni bezpieczne dojście do pociągów.

Przejście połączy także osiedla położone po obu stronach linii kolejowej i zapewni mieszkańcom swobodną i bezpieczniejszą komunikację w pobliżu torów. Trzy windy ułatwią dostęp do pociągów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Czytaj dalej >