Inwestycje Tramwaje

Wrocław: wybrano wykonawcę budowy osi zachodniej

Tak ma wyglądać przebudowana w ramach inwestycji ul. Kosmonautów. (wizualizacja: BBKS – Projekt)

Oś zachodnią – trasę uzupełniającą obwodnicę Leśnicy – wybuduje przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. – Lider Konsorcjum oraz Tormel Sp. z o.o. – partner Konsorcjum. W ramach inwestycji wykonawca zbuduje m.in. zielone tramwajowe torowisko.

Oś Zachodnia to kolejna wielka inwestycja Wrocławia. Połączy ona ul. Kosmonautów z obwodnicą, tak aby można było dojechać aż do ul. Granicznej i AOW. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także ul. Kosmonautów.

Głównym celem inwestycji jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to taki drugi etap obwodnicy Leśnicy.

W przetargu ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku pojawiło się siedem ofert. Wahały się od około 188 milionów złotych do nawet ponad 303 milionów złotych. Miasto, jako inwestor, planowało przeznaczyć na tę inwestycję 199 277 507, 94 zł brutto. Oś Zachodnią wybuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. – Lider Konsorcjum, Tormel Sp. z o.o. – PARTNER Konsorcjum. Inwestycja będzie kosztowała blisko 189 milionów złotych.

Czytaj dalej >