global Wydarzenia

Cylus w porozumieniu z HaslerRail walczy o poprawę cyberbezpieczeństwa

Firma Cylus nawiązała współpracę z koncernem HaslerRail. Oba podmioty będą dążyły do opracowania i wdrożenia platformy o wielofunkcyjnym charakterze, która zapewni uzupełnienie luki pomiędzy cyberbezpieczeństwem, a eksploatacją sektora kolejowego w coraz szybciej rozwijającym transporcie szynowym.

Jakie są plany?

Tak Cylus, jak i HaslerRail chcą zadbać o możliwie najwyższy poziom zabezpieczeń elektronicznych dla systemów ERTMS i dostarczyć rozwiązanie kompleksowe, odpowiadające wszystkim potrzebom branży kolejowej. W całym planie chodzi jednak nie tylko o kwestie techniczne, ale też odpowiednie przeszkolenie operatorów, którzy na co dzień pracują z tymi systemami. Osoby odpowiedzialne za obsługę systemów zdobędą niezbędne umiejętności, by już bezpośrednio w trakcie wykonywania obowiązków radziły sobie z często bardzo różnymi wyzwaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Aktywne zarządzanie systemami kolejowymi z dbałością o zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa cyfrowego pozwoli, według przedstawicieli obu podmiotów, wprowadzić z czasem wysoki poziom ochrony kolei i metra na całym świecie.

Na czym będzie polegała współpraca Cylus – HaslerRail?

HaslerRail opracował i wdrożył system EVA+ (oparty na chmurze), który kontroluje widoczność pociągu na podstawie danych lokalizacyjnych zapisywanych przez rejestratory zdarzeń TELOC. Personel zarządzający w danym momencie flotą kolejową zyskuje dzięki temu podgląd sytuacji technicznej pociągu w czasie rzeczywistym. To prowadzi do możliwości natychmiastowego reagowania w przypadku groźby opóźnienia pociągu lub innych incydentów.