Wydarzenia

EXPO Ferroviaria 2017

Większa liczba stoisk odpowiedzią na zainteresowanie wystawców

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń wystawienniczą targi przemysłu kolejowego EXPO Ferroviaria w Mediolanie odbędą się na dodatkowej przestrzeni wystawienniczej na stacji Rho Fiera. W tym roku targi zaplanowano w dniach 3 – 5 października w Mediolanie, głównym centrum usług międzynarodowych i krajowych kolei dużej prędkości. Warto podkreślić, że kolej w regionie Lombardii, składająca się z rozległej sieci przewozów podmiejskich i regionalnych, jest kluczową częścią sieci krajowej i otrzymuje roczną dotację w wysokości 360 milionów euro.

Inwestycje infrastrukturalne na kwotę 14 miliardów euro Przewiduje się, że zgodnie z biznesplanem na lata 2017-2026 państwowa spółka kolejowa Ferrovie dello Stato Italiane przeznaczy 14 miliardów euro na inwestycje w infrastrukturę kolejową w regionie Lombardii. Kwota ta jest częścią planowanego ogólnego budżetu wydatków na kolejnych dziesięć lat, którego wartość wynosi 94 miliardy euro. Wśród obecnie realizowanych projektów wymienić można budowę transgranicznej linii z Arcisate do Stabio w szwajcarskim kantonie Ticino, która zapewni lepsze połączenie z międzynarodowym portem lotniczym Mediolan-Malpensa.

Planowana jest także modernizacja odcinka Rho-Gallarte podmiejskiej linii Mediolan-Varese, a spółka FSI zapewni podwojenie przepustowości na trasie Cremona-Mantua. Na linii kolei dużej prędkości/dużej przepustowości (AV/AC) relacji Mediolan- Wenecja, której odcinek Treviglio-Brescia został otwarty w 2016 roku, roboty będą kontynuowane przez kolejnych siedem lat. Inwestycje te zapowiadają obiecującą przyszłość dla łańcucha dostaw w branży, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Różnorodność kolejowego łańcucha dostaw prezentowana na targach EXPO Ferroviaria Kiedy piszemy te słowa, udział w targach EXPO Ferroviaria 2017 zgłosiło ponad dwieście wystawców z szesnastu krajów.

Podczas targów wystawcy zaprezentują technologie, produkty i usługi kolejowe. Obok kilku najbardziej znanych firm obsługujących światowy sektor kolejowy, swoją obecność mocno zaznaczą również dostawcy zaawansowanego technicznie, zróżnicowanego wyposażenia oraz instalacji, będących kluczowym elementem łańcucha dostaw w tej branży. Wyposażenie pociągów osobowych Jedną ze spółek, które koncentrują się na wyposażeniu pociągów osobowych, jest Wabtec Corporation. W skład włoskiej korporacji wchodzi producent układów hamulcowych Poli, dostawca materiałów ciernych CoFren oraz specjalista systemów drzwi Vapor Europe.

W ostatnim czasie Wabtec umocniła swoją międzynarodową pozycję poprzez nabycie spółki Faiveley Transport – uznanego na świecie dostawcy instalacji klimatyzacji, odbioru energii oraz systemów informacji wewnętrznej, układów hamulcowych i sprzęgów wraz z systemami dostępu dla podróżnych i drzwi peronowych. Spółka Tecnel System zapewnia komponenty elektryczne oraz artykuły zarówno dla taboru kolejowego, jak i infrastruktury. Szeroka gama produktów spółki zawiera przyciski interfejsu HMI oraz taśmy ostrzegawcze na drzwi, a także lampy LED i żarowe oraz diody LED. Oferta obejmuje również specjalistyczne kable do zastosowań kolejowych. Bezpieczeństwo ruchu kolejowego Bezpieczeństwo personelu to kwestia, na której koncentruje uwagę firma Zöllner Signal GmbH, która zaprezentuje linię produktów Autoprowa ®. Systemy oferowane przez Zöllner niezawodnie ostrzegają pracowników linii kolejowych o nadjeżdżających pociągach.

W zależności od zastosowania i wymogów, klienci mogą wybrać systemy kablowe (ze stałym połączeniem kablowym) i/lub instalacje radiowe. We wszystkich wersjach ruch pociągu wykrywany jest albo ręcznie poprzez czujniki pociągu, albo poprzez informację z systemu sygnalizacyjnego. Następnie system uruchamia alarm ostrzegawczy.Produkty sieciowe i połączenia wzajemne Szereg wystawców zaprezentuje zatwierdzone w przemyśle kolejowym produkty sieciowe i połączenia wzajemne. Jednym z nich jest firma Lantech Communications Global Inc z siedzibą na Tajwanie.

Spółka Lantech posiada w ofercie produkty sieciowe typu hardened i non-hardened, co wspiera przejście operatorów na całym świecie na usługi wyłącznie ethernetowe, w tym sieci TCN. Produkty oferowane przez spółkę są zgodne z normą EN50155 i z powodzeniem znajdują zastosowanie na międzynarodowym rynku rozwiązań pokładowych i przytorowych, w tym systemów tramwajowych w Finlandii i pociągowych we Francji. Do spółek aktywnych na rynku światowym zaliczyć można również Glenair. Spółka oferuje szeroką gamę rozwiązań komunikacyjnych dla przemysłu, w tym złącza okrągłe, zespoły przewodów w osłonie dwuwarstwowej, zespoły kabli światłowodowych odporne na wstrząsy, przewody uziemiające i zagniataki. Złącza wysokonapięciowe/ wysokoprądowe odporne na wstrząsy oraz układy połączeń wzajemnych firmy Glenair znalazły zastosowanie w dwupiętrowych pociągach regionalnych – TSR double- -deck EMU, jeżdżących w regionie Mediolanu oraz w wagonach metra w Los Angeles i Nowym Jorku.

Szerokie wsparcie dla przemysłu Wśród organizacji wspierających targi EXPO Ferroviaria wymienić można państwową spółkę kolejową Ferrovie dello Stato Italiane, TreNord, która zapewnia usługi transportu pasażerskiego w regionie Lombardii, a także spółkę inżynieryjną MM SpA, która zaprojektowała i nadzorowała budowę wszystkich linii metra w Mediolanie. Imprezę wspierają także: Stowarzyszanie Włoskich Inżynierów Kolejowych (CIFI), ASSIFER – stowarzyszenie włoskiego przemysłu kolejowego, ANIAF – państwowe stowarzyszenie wykonawców robót torowych oraz ANCEFERR – przedstawiciel kolejowych spółek budowlanych. Poprzednie targi EXPO Ferroviaria, które odbyły się w 2016 roku, okazały się ogromnym sukcesem.

Stały się kluczowym miejscem spotkania dla wszystkich osób z branży i przyciągnęły 5500 odwiedzających: menedżerów, inżynierów i kupujących z 65 krajów. Organizacją targów EXPO Ferroviaria zajmuje się Mack Brooks Exhibitions (www.mackbrooks.com). Spółka jest światowym liderem w zarządzaniu imprezami handlowymi w branży kolejowej i z powodzeniem wspiera imprezy cykliczne, takie jak SIFER we francuskim Lille oraz brytyjskie imprezy Railtex i Infrarail.

EXPO Ferroviaria 2017 3 – 5 października 2017 r.
Rho Fiera, Mediolan, Włochy
www.expoferroviaria.com

Reklama