Wydarzenia

EXPO Ferroviaria 2017

Większa liczba stoisk odpowiedzią na zainteresowanie wystawców

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń wystawienniczą targi przemysłu kolejowego EXPO Ferroviaria w Mediolanie odbędą się na dodatkowej przestrzeni wystawienniczej na stacji Rho Fiera. W tym roku targi zaplanowano w dniach 3 – 5 października w Mediolanie, głównym centrum usług międzynarodowych i krajowych kolei dużej prędkości. Warto podkreślić, że kolej w regionie Lombardii, składająca się z rozległej sieci przewozów podmiejskich i regionalnych, jest kluczową częścią sieci krajowej i otrzymuje roczną dotację w wysokości 360 milionów euro.

Inwestycje infrastrukturalne na kwotę 14 miliardów euro Przewiduje się, że zgodnie z biznesplanem na lata 2017-2026 państwowa spółka kolejowa Ferrovie dello Stato Italiane przeznaczy 14 miliardów euro na inwestycje w infrastrukturę kolejową w regionie Lombardii. Kwota ta jest częścią planowanego ogólnego budżetu wydatków na kolejnych dziesięć lat, którego wartość wynosi 94 miliardy euro. Wśród obecnie realizowanych projektów wymienić można budowę transgranicznej linii z Arcisate do Stabio w szwajcarskim kantonie Ticino, która zapewni lepsze połączenie z międzynarodowym portem lotniczym Mediolan-Malpensa.

Planowana jest także modernizacja odcinka Rho-Gallarte podmiejskiej linii Mediolan-Varese, a spółka FSI zapewni podwojenie przepustowości na trasie Cremona-Mantua. Na linii kolei dużej prędkości/dużej przepustowości (AV/AC) relacji Mediolan- Wenecja, której odcinek Treviglio-Brescia został otwarty w 2016 roku, roboty będą kontynuowane przez kolejnych siedem lat. Inwestycje te zapowiadają obiecującą przyszłość dla łańcucha dostaw w branży, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. Różnorodność kolejowego łańcucha dostaw prezentowana na targach EXPO Ferroviaria Kiedy piszemy te słowa, udział w targach EXPO Ferroviaria 2017 zgłosiło ponad dwieście wystawców z szesnastu krajów.

Podczas targów wystawcy zaprezentują technologie, produkty i usługi kolejowe. Obok kilku najbardziej znanych firm obsługujących światowy sektor kolejowy, swoją obecność mocno zaznaczą również dostawcy zaawansowanego technicznie, zróżnicowanego wyposażenia oraz instalacji, będących kluczowym elementem łańcucha dostaw w tej branży. Wyposażenie pociągów osobowych Jedną ze spółek, które koncentrują się na wyposażeniu pociągów osobowych, jest Wabtec Corporation. W skład włoskiej korporacji wchodzi producent układów hamulcowych Poli, dostawca materiałów ciernych CoFren oraz specjalista systemów drzwi Vapor Europe.

W ostatnim czasie Wabtec umocniła swoją międzynarodową pozycję poprzez nabycie spółki Faiveley Transport – uznanego na świecie dostawcy instalacji klimatyzacji, odbioru energii oraz systemów informacji wewnętrznej, układów hamulcowych i sprzęgów wraz z systemami dostępu dla podróżnych i drzwi peronowych. Spółka Tecnel System zapewnia komponenty elektryczne oraz artykuły zarówno dla taboru kolejowego, jak i infrastruktury. Szeroka gama produktów spółki zawiera przyciski interfejsu HMI oraz taśmy ostrzegawcze na drzwi, a także lampy LED i żarowe oraz diody LED. Oferta obejmuje również specjalistyczne kable do zastosowań kolejowych. Bezpieczeństwo ruchu kolejowego Bezpieczeństwo personelu to kwestia, na której koncentruje uwagę firma Zöllner Signal GmbH, która zaprezentuje linię produktów Autoprowa ®. Systemy oferowane przez Zöllner niezawodnie ostrzegają pracowników linii kolejowych o nadjeżdżających pociągach.

Dodaj komentarz