Inwestycje Wydarzenia

Głogów przekaże 300 tys. zł na opracowanie studium wykonalności KAZM

Prezydent Głogowa i miejscy radni poparli projekt stworzenia Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego.

Głogowski Magistrat na opracowanie studium wykonalności Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego przekaże 300 tys. zł.

– To dowodzi, jak ważne dla władz Głogowa jest zapewnienie mieszkańcom swobody podróżowania – komentuje Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Sprawny transport zbiorowy jest nam bezwzględnie potrzebny. Zrobimy wszystko, by Dolny Śląsk pozostał liderem w rozwoju regionalnej kolei.

 

KAZM, którą chce wybudować województwo dolnośląskie, powstać ma przy wsparciu gmin i powiatów z regionu. Projekt zakłada przeprowadzenie przez Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy nowej, dwutorowej linii kolejowej. Pociągi jeździć tam będą z prędkością nawet do 120 km/h. Inwestycja pochłonąć może nawet 800 mln zł.

– Z kolei aglomeracyjnej będą korzystali m.in. ci, którzy dojeżdżają do pracy czy szkoły. Będzie to duże ułatwienie dla wielu mieszkańców Zagłębia Miedziowego – mówił na początku roku Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Po rozmowach, które odbyłem, a także po wpisaniu tego na listę projektów do zrealizowania w przyszłej perspektywie, widzę poważne zainteresowanie ze strony rządu – dodaje.