PKP Intercity uruchamia dodatkowy pociąg specjalny Warszawa – Frankfurt nad Odrą. Skomunikowany on będzie z połączeniami regionalnymi Deutsche Bahn do Berlina.
Skład PKP Intercity odjeżdżać będzie codziennie (- począwszy od 4 marca) o godz. 5.17 ze stacji Warszawa Wschodnia. Obywatele Ukrainy w 2 klasie składów TLK i IC podróżować mogą bezpłatnie do 25 marca.
Zasady odprawy
- Przejazdy obywateli Ukrainy odbywają się na podstawie nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem lub bez gwarancji miejsca do siedzenia.
- Obywatele Ukrainy muszą okazać paszport, dowód tożsamości lub inny dokument, który potwierdzi ich obywatelstwo.
- Przewóz rzeczy i zwierząt jest nieodpłatny i nielimitowany (podróżni mogą zabrać ze sobą więcej rzeczy i zwierząt, niż określają to nasze przepisy).
- Nieodpłatne bilety dodatkowe można pobrać w kasie biletowej lub w pociągu.
Zasady przejazdów z Polski do Niemiec
- Obywatele Ukrainy, mogą podróżować z Polski do Niemiec w wagonach z miejscami do siedzenia 2 klasy, w pociągach:
WAWEL 37000/56,
GEDANIA 57000/58,
BEROLINUM 17000/248,
NIGHTJET 456/60456,
5940.
- Nieodpłatne bilety dodatkowe są wydawane do ostatniej stacji w Polsce.
- Dalsza podróż do Niemiec odbywa się na podstawie paszportu, dowodu tożsamości lub innego dokumentu, który potwierdza ich obywatelstwo.
Zasady przejazdów z Polski do Czech, z Polski na Słowację, z Polski do Austrii albo z Polski na Węgry
- Obywatele Ukrainy, mogą podróżować pociągami z Polski do Czech, z Polski na Słowację, z Polski do Austrii albo z Polski na Węgry w wagonach z miejscami do siedzenia 2 klasy.
- Nieodpłatne bilety dodatkowe są wydawane do ostatniej stacji w Polsce.
- Dalsza podróż do Czech, Słowacji, Austrii, a także do Węgier odbywa się na podstawie paszportu, dowodu tożsamości lub innego dokumentu, który potwierdza ich obywatelstwo.
Dodatkowe informacje dotyczące tylko komunikacji krajowej