Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Sprawca wypadku na przejeździe kolejowym w Bolechowie stanął przed sądem

Ciężarówka wjechała w szynobus. Pojazd serii SA132 jest całkowicie zniszczony

Roman S., 28-letni kierowca ciężarówki usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym i sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Kodeks karny przewiduje karę 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony częściowo przyznał się przed sądem do winy.

Zeznania oskarżonego cytuje portal TVN24.pl:

– Przyznaję się do wtargnięcia na przejazd kolejowy przy zamkniętych rogatkach. Ale zostałem wyprzedzony przez samochód osobowy, który zajechał mi drogę przy samych rogatkach. Wtedy z całej siły wcisnąłem pedał hamulca, żeby wyhamować, ale było już za blisko, coś strzeliło w samochodzie. Gdyby nie ten samochód, to nie doszłoby do tego wypadku – mówił 28-latek.

 

Jak wyjaśniał, gdyby zdecydował się uciec samochodem do rowu, naczepa mogłaby zmiażdżyć kabinę, w której siedział. Dlatego zdecydował się wjechać na przejazd, zwracając uwagę, że pociąg jest jeszcze daleko.

– Nie wiem, z jaką prędkością jechał pociąg, ale bardzo szybko się do mnie zbliżył i usłyszałem uderzenie w tylną cześć naczepy – cytuje słowa 28-latka portal TVN24.pl.

 

W trakcie poniedziałkowej rozprawy przed poznańskim sądem kierowca ciężarówki przeprosił poszkodowanych i podziękował tym, którzy udzielili mu pierwszej pomocy.

Kolejna rozprawa odbędzie się w czerwcu.