Raport z Polski

Facebook, Instagram, Tinder. Kolej na szlaku… internetowych trendów

Z wielkim powodzeniem wśród internautów spotkała się akcja 10 Year Challenge. Celem było pokazanie upływu czasu, poprzez zestawienie ich zdjęć, obecnych i sprzed 10 lat.  Lekka forma i czysto zabawowy charakter akcji sprawił, że szybko zaczęła zataczać szerokie kręgi, a do akcji zaczęli włączać się znani ludzie i celebryci. Jak często przy takich sytuacjach bywa, pojawiły się jej modyfikacje i np. można było zobaczyć jak przez 10 lat zmieniły się otaczające nas miejsca. Przykład takiego 10 Year Challenge ukazujący przemianę dworca kolejowego Bydgoszcz Główna, został zamieszczony na oficjalnym profilu miasta w portalu Facebook.

Tetris challenge było popularnym wyzwaniem, które rozpoczęły różnego rodzaju służby. Polegało na zaprezentowaniu wyposażenia radiowozu czy wozu strażackiego razem z załogą. Taka demonstracja uwieczniona na zdjęciu zrobionym z góry, razem z ludźmi i ich ekwipunkiem, przedstawiała doskonale do siebie pasujące części.

Tetris to chyba najpopularniejsza na świecie komputerowa gra logiczna. Od lat 80-tych doczekała się wielu wariantów, jednak niezmiennie absorbuje graczy. Można powiedzieć, że jest genialna w swej prostocie – polega na układaniu różnokształtnych bloków w taki sposób, aby szczelnie wypełnić pole planszy. Dzięki temu dochodzi do redukcji warstw i zwolnienia miejsca dla kolejnych elementów.

Za pierwszą tego rodzaju fotografię uchodzi rozpakowany radiowóz drogówki z Nowej Zelandii, jednak akcja zyskała popularność dopiero po publikacji zdjęcia szwajcarskich policjantów. Do wyzwania szybko zaczęli przyłączać się przedstawiciele innych służb, najróżniejszych profesji i zwykli ludzie, prezentujący np. wyposażenie kuchni czy garażu. Wszystko w formie przypominającej plansze tej gry.

Akcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem także w Polsce, a swoim wyposażeniem zapragnęli pochwalić się m.in. pracownicy PKP Energetyka. W formie klocków przedstawiono zawartość pociągu sieciowego, który wykorzystywany jest do napraw sieci trakcyjnej i utrzymywania infrastruktury energetycznej na kolei. Udział w akcji, poza niespotykanym zdjęciem, na pewno przysporzył technikom wiele radości. Dla osób postronnych była to świetna okazja, żeby poznać bliżej prace osób odpowiedzialnych za to, żeby w sieci trakcyjnej płynął prąd.

Dodaj komentarz