Tabor

Koleje Dolnośląskie ogłosiły dwa przetargi na zakup nowego taboru

Koleje Dolnośląskie ogłosiły dwa przetargi na zakup nowych pociągów. W przeciwieństwie do poprzednich, spółka zdecydowała się zmienić zakres i liczbę prowadzonych postępowań.  

W nowo ogłoszonych przetargach Koleje Dolnośląskie planują zakup dwóch trójczłonowych pojazdów z dwusystemowym napędem elektryczno-spalinowym (hybrydowym, HZT) oraz dwóch dwuczłonowych składów o napędzie spalinowym. Oba przetargi przewidują opcję na rozszerzenie w przyszłości zamówienia o 6 kolejnych pociągów.

– Zdecydowaliśmy się zmienić formułę i zakres pierwotnego przetargu, żeby móc jak najszybciej pozyskać dla spółki nowe pociągi, które będziemy mogli efektywnie, ale i elastycznie, eksploatować w ramach projektu – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Zamierzamy kontynuować inwestycje taborowe w przyszłości, dlatego zdecydowaliśmy się utrzymać w nowych postępowaniach opcje zakupowe na dostawę kolejnych składów – zakończył.

 

Oferty składać można do 5 czerwca br. Na dostawę taboru zwycięzca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Przypomnijmy:

Koleje Dolnośląskie kilka tygodni temu zdecydowały o unieważnieniu postępowania na zakup taboru hybrydowego. Najtańsza opcja – propozycja złożona przez firmę Newag – przekraczała założony budżet inwestycji o 50 mln zł.

Koleje Dolnośląskie unieważniły przetarg na dostawę pociągów hybrydowych