Wydarzenia

Kongres Rozwoju Transportu CPK katalizatorem rozwoju

6 listopada 2017 r. w Łodzi odbył się Kongres Rozwoju Transportu. Tegoroczna, czwarta już edycja za temat przewodni obrała sobie Centralny Port Komunikacyjny.

– Dobre zmiany na kolei są faktem – tymi słowami Kongres Rozwoju Transportu otworzył wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel.

 

Kongres jest jednym z największych, niezależnych wydarzeń związanych z sektorem logistycznym. Gromadzi przedstawicieli władzy centralnej, największe firmy branżowe oraz liczne grono ekspertów i obserwatorów rynku. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: wicepremier Piotr Gliński, wiceminister Andrzej Bittel oraz pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

CPK a inwestycje kolejowe

– Z punktu widzenia Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa temat Centralnego Portu Komunikacyjnego jest uzgodniony – podkreślił Bittel. Dodał, że w MIB odbyła się dyskusja nad dokumentem dotyczącym przygotowania i realizacji CPK. Jak podkreślił, ministerstwo dążyło do tego, żeby zapisy w koncepcji, którą przygotował minister Mikołaj Wild, były jak najlepsze z punktu widzenia sektora publicznego transportu zbiorowego, z uwzględnieniem korzyści wszystkich gałęzi, które się w ramach tej koncepcji znajdują – czyli lotniczej, drogowej i kolejowej.